ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – UHERSKÝ BROD 2:1 (1:0)

Domácí fotbalisté nevyhráli už sedm zápasů v řadě, a tak šli do utkání v roli jasného favorita hosté. Podle toho to na hřišti i vypadalo. Broďané diktovali tempo hry, před domácí brankou to několikrát hořelo. Obrana v čele s gólmanem Filipem Jíchou, jmenovcem slavného házenkáře, ale všechny situace ustála.

„Bylo až neskutečné, co jsme neproměnili. Michalec s Jaroňkem měli pět tutovek, jenže až na jednu tyčku je zavraždili. Zkrátka by to v těchto chvílích chtělo mít na hrotu nějakého snajpra," posteskl si František Ondrůšek.

Jeho svěřenci si po půlhodině hry nepohlídali standardku a Berky poslal Žďár do vedení – 1:0.

Přestávkové plány Broďanů na zvrat bohužel vzaly rychle za své. Dvě minuty po změně stran totiž hosté chybovali ve středu pole a domácí se po trefě Ločárka radovali podruhé – 2:0.

„Měli jsme pak navrch, naše ofenziva ale nebyla už tak markantní. Nefungoval nám střed zálohy, pomohlo nám až střídání, Hruboš naši hru oživil," řekl brodský trenér.

Byl to právě nový hráč na hřišti, který stál u zrodu akce, která vedla ke snížení na 2:1. Hruboš uvolnil Večeřu, ten před bránou našel Jaroňka, který placírkou z voleje vykřesal jiskřičku naděje. Víc už ale Broďané nedokázali a z Vysočiny odjeli s prázdnou.

„Je to velké zklamání, protože jsme chtěli tři body. Zazdili jsme ale spoustu tutovek, za což jsme zaplatili," uzavřel František Ondrůšek.

Branky: 32. Berky, 47. Ločárek – 71. Jaroněk. Rozhodčí: Popelák – Sedláček, Hanáková. ŽK: Trojánek, Veselý – Šálek, Dolina, Večeřa, Hruboš. Diváci: 105. Uherský Brod: Kohoutek – Nevařil (29. Sedláček), Vrága, M. David, Kúdela – Večeřa, R. David, Šálek (61. Hruboš), Dolina – Michalec, Jaroněk. Trenér: Ondrůšek.