„Získat osmatřicet bodů za půl roku je skvělé," lebedil si trenér Martin Onda, jehož tým ztrácí na vedoucí Hodonín šest bodů. Triumf nad Bystřicí nad Pernštejnem zařídil dvěma trefami osmatřicetiletý útočník Lubomír Blaha.

Uherský Brod – Bystřice nad Pernštejnem 2:1 (2:0)

Poslední představení v letošním roce začali domácí ve velkém stylu. Všichni fanoušci ještě ani nezaujali svá místa a Broďané už slavili první gól. Na pravé straně se Michalec zbavil svého strážce, naservíroval míč na Blahovu hlavu a exligový kanonýr mířil přesně – 1:0.

O dvacet minut později byl na konci další gólové akce. Tentokrát se zrodila na levé straně. Dolinův centr vyrazil gólman Bystřice jen před sebe a Blaha neměl problém zvýšit na 2:0.

„Začátek se povedl perfektně, mohli jsme přidat i další góly, ale bohužel jsme neproměňovali šance. Zbytečně jsme si tak zbytek zápasu zkomplikovali," poznamenal Martin Onda.

Jeho týmu se přitížilo v 58. minutě, kdy hosté po ruce v pokutovém území z penalty snížili na rozdíl jediného gólu.

Domácí se tak museli až do konce strachovat o výsledek, nakonec ale mohli slavit těsné vítězství.

„Bylo tam ještě hodně šancí, i soupeř měl nějaké. Disponuje asi nejlepší zálohou v celé soutěži, naštěstí ale mají neproduktivní útok a slabší obranu. Dnes to v tom mrazivém větrném počasí bylo pořádně těžké utkání a jsme rádi, že se nám ho podařilo zvládnout," dodal spokojeně Martin Onda.

Branka: 2. a 24. Blaha – 58. z pen. Zbytovský. Rozhodčí: Možíš – Mayer, Galář. ŽK: Malý, Sklenář (oba Bystřice n. P.). Diváci: 113. Uh. Brod: Červinka – Sedláček (89. Holík), Vrága, M. David, Kúdela – Dolina (84. Nevařil), Šálek, R. David, Pacl – Michalec, Blaha. Trenér: Martin Onda.