Třetí celek krajského přeboru se bude na jarní odvety připravovat výhradně v domácích podmínkách. Mužstvo bude pendlovat mezi havřickou halou a umělou trávou na brodském Lapači. „Příprava bude pestrá, hodně pestrá. V plánu jsou dvě čtyřdenní soustředění, jedno kondiční a jedno herní. Zatím se budeme připravovat s celým kádrem, ale do soutěže půjde jenom největší hráčská kvalita," prohlásil Ondrůšek, který se po žádné zvučné posile zatím neohlíží. „Pro diváky by to bylo sice atraktivní, ale já nemám moc rád, když je v mančaftu nějaká hvězda. Počítám, že kádr zůstane stejný jako na podzim."

Právě na podzim se znovu objevil v dresu brodského ČSK po půlroční anabázi v polské druholigové Wisle Plock defenzivní záložník Richard David. Od jeho fotbalových dovedností si trenér František Ondrůšek sliboval přece jenom větší přínos. „Neměl dobrý podzim, on to ví. Dlouho nehrál, trápil se se zraněným kolenem. Ale pokud absolvuje kompletní zimní přípravu, bude pro mužstvo obrovsky platný. Je to inteligentní fotbalista, který je mojí prodlouženou rukou i při vedení tréninku."

Po polovině krajského přeboru je v Uherském Brodě s umístěním spokojenost jenom částečná. Skvělý začátek a konec soutěže a trápení v podobě čtyř zápasů bez výhry mezi šestým do devátým kolem. V konečném účtování třetí místo se čtyřbodovou ztrátou na první Boršice. Zhruba takto propluli fotbalisté ČSK Uherský Brod podzimem v kraji. Svěřenci trenéra Františka Ondrůška neoslnili ani nezklamali. Mrzet je mohou především dvě domácí prohry s druhou Bystřici a pátými Kateřinicemi, které slavily jedinou výhru venku, právě v Uherském Brodě.

„Pokud mám mluvit o nějakém zklamání, tak jsou to ty čtyři porážky v řadě, které nám částečně zkazily celý podzim. Na druhou stranu nás mimo prvních Boršic, které nás zničily svou agresivitou, nikdo jiný nepřehrál. Výborný fotbal u nás předváděla Bystřice pod Hostýnem. Myslím si, že fotbalově je ještě vyspělejší jako Boršice. Nás může těšit, že z čela krajského přeboru máme jednoznačně nejmladší mužstvo.Pokud zůstanou kluci pohromadě, tak je čeká obrovská budoucnost. Zatím není kam spěchat. Musí se naučit hrát těžké zápasy," přemítá František Ondrůšek

I když je brodský ČSK v tabulce na třetím místě, nejlepšího střelce mužstva najdete až v druhé desítce soutěže. Pavel Dvořák a Josef Vojtek mají na svém kontě shodně šest branek, čtyřikrát se trefli bratři Davidové. I z tohoto pohledu je vidět, že mužstvu schází klasický kanonýr. Kouč Ondrůšek věří, že se na jaře probudí střelci z vlastní líhně. „Máme Vojtka, Hruboše, jsou to talentovaní hráči. Ti kluci mají potenci a v blízké době se od nich určitě dočkáme více branek."

Tabulka krajského přeboru je nezvykle vyrovnaná, během dvou jarních zápasů může být pořadí na špici úplně jiné. Třetí příčka velí svěřencům trenéra Ondrůška ze zákrytu atakovat první místo tabulky. O postupu do divize se ale v Uherském Brodě mluví více než opatrně.

„Bylo by to krásné, ale nemáme žádný závazek, že bychom museli okamžitě do divize. V první řadě chceme vybudovat dobré a kvalitní mužstvo. Pořád je co zlepšovat," říká diplomaticky první muž brodské lavičky.

Brodský rodák a současný kouč fotbalistů ČSK František Ondrůšek se do rodného města fotbalově vrátil v loňském létě po neuvěřitelných 32 letech. Drtivou většinu svého trenérského angažmá prožil v sousedním Jihomoravském kraji, ale do fotbalového srovnání obou regionů se mu příliš nechtělo. „Naposled jsem trénoval kraj v Kyjově. Je těžké porovnávat, v obou soutěžích hrají bývalí prvoligisté a borci, kteří už mají něco za sebou," říká muž, který v první lize odchytal 112 zápasů.

Kádr v zimní přípravě

Brankáři: Miroslav Ondrůšek, Jiří Pochyl, Richard Holomek.

Obránci: Marek David, Jan Solařík, Marek Kůdela, David Hruboš.

Záložníci: Pavel Dvořák, Richard David, Michal Zemánek, Martin Chovanec, Patrik Fruhauf, Libor Nevařil, Libor Odstrčil.

Útočníci: Filip Hruboš, Stanislav Josefík, Roman Vacula, Jan Pochylý, Jakub Plšek, Josef Vojtek, Patrik Indra.

Související David zkoušel před rokem štěstí v Polsku, teď chce co nejrychleji do divize a První duel rozhodly dvě trefy v závěrečné desetiminutovce