„Na neproměněné tutovky jsme vyhráli dva jedna. I přesto si ale kluci zaslouží pochvalu, odehráli velmi dobrý zápas," poznamenal František Ondrůšek.

ROSICE – UHERSKÝ BROD 1:1 (1:1)

V utkání vsadil hostující trenér na netypické rozestavení 5 – 2 – 3, když z pevných obranných základů měli jeho svěřenci vyrážet do přečíslení. Ze začátku Broďanům hrýálo všechno do karet. Už ve 4. minutě vrátil po přetažené standardce míč před bránu Richard David a Vrága halvou otevřel účet zápasu – 0:1.

Jejich náskok mohl následně navýšit Hruboš, jenže v gólové pozici mířil nad. „Má za sebou povedené utkání, hrál opravdu výborně. Jediné, co jeho výkonu chybělo, byl právě ten gól," posteskl si František Ondrůšek.

Trest přišel ještě před přestávkou. Domácí využili série chyby a nedůsledností Brodu a nepokrytý Polák po rohu vyrovnal na 1:1.

„Byl to naprost zbytečný gól. Dá se říct, že jsme si zápas pokazili jednou chybou. Mohli jsme využít toho, že soupeř byl po prohrané dohrávce se Starou Říší ve sračkách, ale nepovedlo se," litoval František Ondrůšek.

Jeho svěřenci mohli strhnout vítězství na svou stranu při sóle Dvořáka. Ten obešel i gólmana, jenže vracející se Chlup jeho střelu do prázdné brány vykopl. Těsně před koncem mohli Broďané přijít i o jeden bod, Živný ale z malého vápna naštěstí hlavičkoval nad.

„S bodem z venku jsme určitě spokojení, přece jen ale v nás hlodá, že to mohlo být ještě lepší. Teď to hlavně musíme potvrdit v domácím prostředí. Přijede k nám lídr soutěže z Velkého Meziříčí, my se ale vůbec nechceme dívat na soupeře, my prostě musíme vyhrát," zve kouč Ondrůšek odvážnými slovy fanoušky na Orelský stadion.

Branky: 37. Polák – 4. Vrága. Rozhodčí: Bartoň. Uh. Brod: M. Ondrůšek – Nevařil, M. David (85. Michalec), Kroča, Vrága, Kúdela (66. Zemánek) – R. David, Šálek – Dvořák, Hruboš, Mančík (90. Josefík). Trenér: F. Ondrůšek. (ms)