VYŠKOV – UHERSKÝ BROD 2:0 (0:0)

Záchranářskou bitvu začali lépe Broďané, kteří měli v prvním poločase častěji míč na svých kopačkách a vytvořili si mírný tlak. Bohužel pro ně ale nedokázali dotáhnout do gólového konce několik nadějných situací. Nejblíže k otevření skóre měl po samostatném úniku Lukeš, jenže mířil jen do boční sítě.

Po bezbrankovém poločase ovlivnila zbytek utkání přísná penalta. Po standardce domácích vznikla v pokuzovém území Uherského Brodu trma vrma a rozhodčí Kůrka z ničeho nic ukázl na bílý puntík. „Byla to hodně přísná penalta, předcházel jí totiž faul na našeho hráče, kterému pak spadnul míč na ruku,“ zlobil se brodský trenér Lubomír Blaha.

Kropáček tváří v tvář Ondrůškovi uspěl a poslal Vyškov do vedení – 1:0. Zajímavostí je, že Broďané v posledních třech zápasech na hřištích soupeře, ve kterých se bojovalo o body důležité pro záchranu, pokaždé inkasovali gól z penalty…

Největší šanci na vyrovnání měl po akci Lukeše Vacula, kterému se ovšem míč zamotal mezi nohama a následná slabá střela mířila mimo tyče. Pak se hrálo nahoru dolů, aby se štěstíčko nakonec přiklonilo na stranu domácích, kteří v samotném závěru Hirschem zpečetili své vítězství – 2:0.

„Ta porážka hodně mrzí, protože nebýt penalty, tak by nám domácí gól nedali. Minimálně bod jsme si zasloužili,“ postesknul si Blaha.

Branky: 49. z pen. Kropáček, 89. Hirsch.

Uherský Brod: Ondrůšek – M. David, Vrága, P. Ligas, Čtvrtníček – Dvořák (65. Josefík), R. David, Daněk, Drápala (70. Bejtkovský) – Vacula (75. Trecha), Lukeš. Trenér: L. Blaha.