Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Broďané válí, vyhráli podruhé za sebou

Fotbalisté ČSK Uherský Brod se rozjíždí. Po skalpu Viktorie Otrokovice vyhráli podruhé v řadě, když u Olšavy smetli Rýmařov 3:0. „Je to krásná šňůra dvou zápasů,“ pousmál se trenér Uherského Brodu Martin Onda.

18.9.2017

ČSK Uherský Brod (v červeném). Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Stanislav Dufka

UHERSKÝ BROD – RÝMAŘOV 3:0 (1:0)

Domácím hráčům v souboji dvou nováčků soutěže vyšel parádně vstup do zápasu, když je už v 6. minutě poslal do vedení Dolina. Druhý klíčový okamžik utkání přišel těsně před přestávkou. Hostující Dydowicze srazil unikajícího Dolinu a za změření gólové šance viděl červenou kartu.

„Rozhodl první gól a poté i vyloučení nejlepšího hráče soupeře. To bylo důležité. Červená byla jasná, jestli by Dolina svůj únik proměnil, je druhá věc. Pro soupeř už to bez svého klíčového hráče bylo těžké,“ všiml si brodský lodivod.

Přesilovku jeho svěřenci po změně stran bezezbytku využili. Chvíli po přestávce se trefil Mančík a výhru pak zpečetil Vrága.

„Rozlosování na úvod soutěže jsme měli šílené. Neříkám, že nyní soupeři nemají kvalitu, ale už jsou pro nás hratelní. Měli jsme Hodonín, Kroměříž, Prostějov, Velké Meziříčí i Líšeň ukázala kvalitu. Chtěli jsme to přežít, nakonec jsme měli jeden bod. Nebylo to perfektní, ale momentálně jsme do příštího zápasu spokojení,“ dodal Martin Onda.

Branky: 6. Dolina, 50. Mančík, 74. Vrága. Rozhodčí: Dorušák. ŽK: Mančík, Šálek – Šupák, M. Furik, J. Furik, Horák. ČK: 42. Dydowicz (Rýmařov). Diváci: 252.

Uherský Brod: Červinka – Pavelka, Vrága, M. David, Holík – Sklenář (81. Pochylý), Šálek, R. David, Mančík (84. Josefík) – Dolina (74. Gettler), Hruboš. Trenér: M. Onda.

Autor: Michal Sladký, Daniel Ostrčilík

18.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Natálie Strapinová, 15. 10. 2017, 2220 g, 46 cm, Uherský Brod
7

Nově narozená miminka na Slovácku - 42. týden 2017

Oblastní spolek ČČK ocenil na hradišťské radnici Zlatými kříži I. a II. stupně bezpříspěvkové dárce krve
32

Dárci krve převzali na hradišťské radnici Zlaté kříže I. a II. stupně

AKTUALIZUJEME

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

Od voleb šli domů s taškou na třídění odpadu

Dali svůj hlas kandidátům na poslance Poslanecké sněmovny, domů si zdarma odnášeli sadu tří tašek. Na plast, papír a sklo. I tak by se s trochou nadsázky dala okomentovat příležitost Velehraďanů k cestě do volební místnosti na tamní Obecní úřad.

Velehradský farář Petr Přádka: Ať zvolení poslanci pracují pro dobro národa

Devadesát minut po zahájení voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky zamířil do volební místnosti na Velehradě šestapadesátiletý P. Petr Přádka SJ, působící od 1. dubna 2003 jako farář římskokatolické farnosti při bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje, ale také jako superior tamní jezuitské komunity.

Hodinu po začátku voleb jeli do Podolí policisté

FOTOGALERIE / Sotva pár hodin vydržel na svém místě transparent, který připomínal loňské referendum v Podolí. Obyvatelé ho tam vyvěsili u příležitosti voleb do Poslanecké sněmovny, které v pátek začaly.