Dvě branky proti pátému týmu krajského přeboru Zlínska zaznamenali záložníci Ťok s Blanařem, na kanonádě se podíleli také Jaroněk, Dolina, Michalec a Hruboš.

„Výsledek vůbec neřeším. Pořád je to jenom příprava. Někteří hráči byli zranění, další už toho mají plné zuby. Proto jsme zvolili soupeře z nižší soutěže. Nepotřebovali jsme prověřit, spíše jsme nechtěli, aby se nikdo zranil,“ vysvětluje kouč Uherského Brodu Martin Onda.

Zatímco většina týmů z MSFL a divize odehrála generálku na přírodní trávě, Broďané nastoupili proti Provodovu na umělé trávě na Lapači. Povrch ale domácím vůbec nevadil, se soupeřem z nižší třídy si hravě poradili.

Favorit v prvním poločase proměnil tři šance, kdežto hosté v uvolněném zápase skórovali pouze jednou. Druhý gól přidali hráči Provodova za stavu 4:1, když dobře vyřešili rychlý protiútok. Jinak ale domácí obrana fungovala spolehlivě.

Závěr patřil jednoznačně Broďanům, kteří svůj náskok ještě navýšili. „Teď se všechno maže a začíná se od nuly,“ připomíná Onda.

V sobotu šetřil útočníka Chwaszcze, kvůli zranění nehráli ani Nevařil s Pochylým. „Zbytek týmu se na trávníku prostřídal. Každý odehrál určitý čas,“ dodal Onda.

Přípravný fotbal -

ČSK Uherský Brod – FC RAK Provodov 8:2 (3:1)

Branky Uherského Brodu: Ťok 2, Blanař 2, Jaroněk, Dolina, Michalec, Hruboš