Hosté bojují o druhou příčku a své kvality prokazovali i u Olšavy. „Hlavně v první půli nám v záloze dělali velké problémy. Potěšitelné ale je, že jsme se jim dokázali vyrovnat a na šance jsme byli lepší," prohlásil František Ondrůšek.

Jeho svěřenci byli jen do přestávky blízko vedoucího gólu hned třikrát. Po Šálkově dorážce z hranice šestnáctky už diváci zvedali ruce nad hlavu, jeden z hostujících obránců ale na brankové čáře dokázal hrozbu odvrátit. Pak po rohovém kopu hlavičkoval na první tyči Vrága, míč ale nasměroval těsně vedle. A do třetice se do střelecké listiny nezapsal ani Dolina. Domácí útočník postupoval sám na havlíčkobrodskou bránu, přehodil gólmana, jenže netrefil bránu.

„Velká škoda, že jsme aspoň jeden gól nedali. Panice jsme ale nepropadali. Hráče jsme v kabině nabádali k trpělivosti, zdůrazňovali jsme jim, že máme ještě pětačtyřicet minut," prozradil program poločasové „porady" uherskobrodský trenér.

Po obrátce pomohl jeho týmu příchod čerstvých hráčů na hřiště. „Naší hře dodali nový drajv, ještě víc to rozhýbali," pochvaloval si František Ondrůšek.

Na odměnu v podobě vítězného gólu se ale čekalo až do poslední minuty. Kúdela potáhl míč po levé straně a přihrávkou hledal nabíhajícího Jaroňka. Ten by ale stažen za dres ä kopala se penalta. Nesnadný úkol na sebe vzal Šálek a zvládl ho na jedničku. Gólmana poslal na druhou stranu a Uherský Brod mohl slavit tři body.

„Pro soupeře to asi bylo kruté, takový je ale fotbal. My jsme si něco podobného prožili u něj. Ve dvacáté minutě se proti nám kopala penalta a zápas jsme dohrávali o deseti. Přesto jsme drželi remízu, až v poslední minutě jsme inkasovali. Teď jsme jim to tedy vrátili," poznamenal František Ondrůšek.

Uherský Brod – Havlíčkův Brod 1:0 (0:0)

Branka: 90. z pen. Šálek. Rozhodčí: Lakomý – Drápal, Řezníček.

Uh. Brod: M. Ondrůšek – Zelinka, Vrága, M. David, Kúdela – Nevařil (65. Michalec), R. David, Šálek, Pacl (80. Jaroněk) – Hruboš (75. Hanák), Dolina. Trenér: F. Ondrůšek.