Trenér ČSK Miroslav Ondrůšek, který v týdnu zúžil kádr a k utkání nominoval pouze hráče, se kterými počítá pro jarní záchranářské boje, byl mnohem spokojenější než po minulém zápase s Myjavou.

„Chtěli jsme v přátelském utkání uspět, protože výsledky ani předvedená hra nebyly dobré. Zatímco v minulých duelech jsme síly rozložili i na kluky, kteří se k nám vrátili z hostování nebo věkem patří ještě mezi dorostence, proti Dunajské Lužné odehrála převážnou část zápasu jedenáctka, se kterou počítám i do sezony,“ uvedl Ondrůšek.

I proto výkon Broďanů hlavně v prvním poločase snesl přísnější měřítko, druhá půle po prostřídání už ale z domácí strany neměla takový náboj a jiskru. „Hra v úvodní části byla výrazně lepší,“ souhlasil Ondrůšek.

Slovácký celek korunoval svůj výkon dvěma brankami. Skóre po centru Josefíka otevřel zakončující Kopilec, na 2:0 zvýšil stoper Vrága. Zkušený obránce se trefil po rohovém kopu a hlavičce Josefíka, kterou stačil slovenský gólman ještě vyrazit, ale proti Vrágově dorážce už neměl nárok zasáhnout.

„V prvním poločase jsme si vypracovali ještě další dvě nebo tři tutovky. Kdybychom vedli 4:0 nebo 5:0, nikdo nemohl nic říct,“ prohlásil domácí kouč.

Dunajská Lužná se ale po přestávce výrazně zlepšila a utkání zdramatizovala. Kontaktní branku vstřelil Kučera. Další možnosti ovšem hosté nevyužili. „Soupeř byl ve druhé půli aktivnější. Dal pěkný gól a měl šance na vyrovnání,“ uznal Ondrůšek.

Podle kouče Dunajské Lužné Karola Brezíka by utkání dvou zcela rozdílných poločasů slušela remíza.

„Domácí nás v prvním poločase jednoznačně převýšili. Na gólech soupeře jsme se výrazně podíleli vlastními chybami. Naši zkušenější hráči si asi zapomněli v autobuse sportovní formu. Ve druhém poločase už jsme ale předváděli fotbal, na jaký jsme zvyklí. Dalo se na to dívat. Zaslouženě jsme po krásné křídelní akci skórovali,“ uvedl na klubovém webu Karol Brezík.

Broďané v sobotu čeká další duel proti slovenskému třetiligovému soupeři. Na Lapači znovu od čtrnácti hodin vyzvou Nové Mesto nad Váhom.

ČSK Uherský Brod – OFK Dunajská Lužná 2:1 (2:0)

Branky: Kopilec, Vrága - Kučera