Jenže gólová mašina, která kosila jednoho soupeře za druhým, se zasekla v ten nejméně vhodný okamžik.

V posledním duelu sezony Broďané nedokázali vstřelit gól Slavičínu a bezbranková remíza je připravila o první místo.

Hodonín totiž doma rozdrtil Bystřici nad Pernštejnem 12:2 a při rovnosti bodů rozhodla v jeho prospěch lepší bilance ze vzájemných zápasů.

Uherský Brod si však MSFL velmi pravděpodobně zahraje také, neboť B-týmy ligových celků, které ve třetí lize dosud startovaly, budou hrát od příští sezony Juniorskou ligu.

UHERSKÝ BROD – SLAVIČÍN 0:0

Měl to být pro brodský fotbal velký den. Na Orelský stadion dorazilo k řece Olšavě téměř šest stovek fanoušků, kteří se těšili, že po výhře nad Slavičínem budou slavit první místo v divizní skupině D a návrat do MSFL po devatenácti letech.

Vyzrát na gólmana Jelínka se ale domácím střelcům nepodařilo.

„Musím poděkovat mužstvu, protože hlavně ve druhé půli jsme byli jasně lepší. V některých situacích nám ale chyběla troška štěstí," smutnil domácí trenér Martin Onda.

Jeho protějšek byl se ziskem bodu samozřejmě spokojený.

„Domácí museli vyhrát, aby uhájili první příčku. Věděli jsme, že to pro ně bude složité, že když brzo nedostaneme branku, tak jsme schopní tady něco uhrát. Bod ze hřiště vedoucího týmu tabulky určitě bereme. Pro domácí je to kruté, nedokáži si představit, kdybych byl v kůži domácího trenéra. Takový je ale fotbal, dokud to není stoprocentní, tak není nic jisté," nechal se slyšet Milan Otépka.

Žádná domluva, žádná družba neproběhla!

Kouč Uherského Brodu nezdar skousával jen velmi těžce. Podle něj soupeř používal i nefér prostředky, aby pomohl jejich soupeři v boji o první příčku.

„Asi jsme byli svědkem nějaké nové družby mezi Slavičínem a Hodonínem. Museli jsme počítat s tím, že tam budou veškeré možnosti, jak se dá ubojovat remíza. Ale to je v pořádku, byli správně motivovaní, snažili se, půl poločasu proleželi, dělali, co mohli. Soupeř hrál tak, jak hrál, využil velký repertoár různých věcí a vyšlo mu to. Teď můžou třeba společně slavit. Tímto bych pogratuloval, i z hlediska jiných věcí, Moravským naftovým dolům (sponzor Hodonína – pozn. red.) k prvnímu místu," řekl Martin Onda nakvašeně.

Trenér Slavičína se proti podobným spekulacím ohradil.

„Žádná domluva, žádná družba neproběhla, to razantně odmítám. Jestli byla u hráčů nějaká pozitivní motivace, to nevím, já jsem ale nic takového nezaznamenal. Nejsem zastáncem těchto věcí, rozhodovat by se mělo na hřišti. To samé by někdo mohl říct, kdybychom tady prohráli. Ještě jednou to razantně odmítám," zdůraznil Milan Otépka.

Ve slovech domácího lodivoda se odráželo velké zklamání, které se rozprostřelo nad celým areálem.

„Pozitivní motivace je v pořádku, s tím si nelámu hlavu. Jenom mě zaráží, že ve druhé minutě dostane náš hráč před pomezním rozhodčím od soupeře po čuni a nic se neděje. Pak tam máme hlavu od krve, to si asi taky rozškrábl sám. Zaráží mě výkon rozhodčích. Když jsme hráli v Břeclavi nebo v Pelhřimově, kde jsme nevyhráli, tak tam nemůžu na rozhodčího říct půl slova. Tady to ale byla poslední možnost pro Hodonín a zvládli to. Takže asi takhle," zlobil se Martin Onda, který se ale nechtěl pouze utápět ve chmurných myšlenkách, a i když to nešlo lehce, snažil se naladit na optimističtější vlnu.

„Jsme zklamaní, to je jasné. Na druhou stranu to musíme brát tak, že sezona byla úspěšná. Po podzimu jsme chtěli udržet druhé místo, měli jsme náskok na Rosice tři nebo čtyři body, z toho jsme měli větší obavy. Dnes jsme před nimi o šestnáct bodů," připomněl skvělé tažení jeho svěřenců, kteří ze třiceti zápasů jen třikrát prohráli a čtyřikrát remizovali.

Bude ze druhého místa MSFL?

Triumf v divizi unikl ČSK opravdu jen o pověstný chloupek, chybělo skutečně málo, jeden gól.

„Mohli jsme ho dát minulý týden nebo teď, měli jsme na to sto osmdesát minut, ale bohužel nepřišel. Byla tady břevna, byly tady situace, při kterých se od nás odklonilo štěstí, které jsme možná měli v jiných zápasech, takže jsme nakonec druzí. Chtěli jsme být samozřejmě první, po podzimu jsme ale vůbec nepočítali s tím, že o první flek budeme bojovat, protože jsme měli velkou ztrátu a Hodonín, který je všemi možnostmi úplně někde jinde," konstatoval Martin Onda.

Náplastí na sobotní bolestnou zkušenost může být jemu i jeho týmu dodatečný postup do MSFL z druhého místa.

„Myslím si, že se z něj bude postupovat, ale v našem fotbale nevěřím ničemu. Vy to víte, že se bude postupovat? Já taky ne. Není divné, že to nevíme, když skončila soutěž?" štvalo ambiciózního kouče.

Slavičín se díky remíze udržel na čtvrté příčce, především ale odčinil domácí porážku se Starou Říší, která jejich trenéra před týdnem pořádně namíchla.

„Hráli jsme v nové skupině, na jaře nás navíc trápila zranění, takže jsme spokojení. Dnes nám to sedělo víc, než když jsme bušili do plných. Kdybychom takhle přistoupili ke každému zápasu, tak možná hrajeme s domácími o postup. Ale fotbal je takový – jednou jste nahoře, jednou dole. Klukům patří dík, jak to odmakali, teď mají čtyři týdny zaslouženou dovolenou," dodal Milan Otépka.

Rozhodčí: Silný – Kulička, Částečka. ŽK: Večeřa, Hruboš, Blaha – Horáček, Školník, T. Švach, Lukaštík, Kalus. Diváci: 580.

Uh. Brod: Kohoutek – Dolina (61. Holík), Vrága, M. David, Kúdela – Hruboš, R. David, Šálek, Nevařil – Michalec (71. Mančík), Večeřa (76. Blaha). Trenér: Onda.

Slavičín: Jelínek – Salajka (74. Bartoš), Horáček (86. Zvoníček), P. Švach, Goňa, Kříž, Mezírka, Kalus, Lukaštík, T. Švach, Školník. Trenér: M. Otépka,