„Samozřejmě je to pro nás nepříjemné. Místo toho, abychom zapracovávali do mužstva nové hráče, počítáme odchody,“ smutní kouč ČSK Miroslav Ondrůšek.

Hned trojice prchla z Uherského Brodu do Rakouska. Za lepšími podmínkami zamířili Jaroněk, Sedláček a Pospíšil, navíc sourozenci Marešovi dostali nabídku z Myjavy.

Útočník Chwaszcz zase bojuje o místo v kádru zlínského Fastavu. V dresu ševců již odehrál přípravné utkání proti Trnavě. „Šimonovi samozřejmě angažmá v první lize přeji, ale jsme domluvení, že pokud se nechytne, měl by se vrátit k nám,“ uvedl Ondrůšek.

I když vedení Uherského Brodu intenzivně shání posily, žádná nová tvář se do přípravy s účastníkem MSFL zatím neobjevila. „Něco jsme měli domluvené, ale všechno kleklo,“ přiznává bývalý gólman.

Broďané zahájili zimní přípravu v pondělí. Trénovat budou výhradně v domácích podmínkách. V areálu stadionu Na Lapači mají totiž výborné zázemí. Kromě umělé trávy mají k dispozici také atletický ovál nebo posilovnu. „Trénovat budeme čtyřikrát týdně,“ hlásí Ondrůšek.

Jeho tým během krátké zimní pauzy sehraje celkem sedm přípravných zápasů, všechny v domácím prostředí. O víkendu mají ještě Vrága a spol. volno, první duel je naplánován na středu 22. ledna, kdy fotbalisté Uherského Brodu vyzvou dorostence Podbrezové.

V dalších utkáních se střetnou s Púchovem, Vsetínem, Myjavou, Dunajskou Lužnou Nové Mesto nad Váhom a Valašské Meziříčí.

Přípravný zápasy fotbalistů Uherského Brodu

Středa 22. ledna v 17.30: ČSK Uherský Brod - FK Železiarne Podbrezová U19 (1. dorostenecká liga)

Sobota 25. ledna ve 14.00: ČSK Uherský Brod - MŠK Púchov (2. liga)

Sobota 1. února ve 14.00: ČSK Uherský Brod - FC Vsetín (divize)

Sobota 8. února ve 14.00: ČSK Uherský Brod - Spartak Myjava (3. liga)

Sobota 15. února ve 14.00: ČSK Uherský Brod - OFK Dunajská Lužná (3. liga)

Sobota 22. února ve 14.00: ČSK Uherský Brod - AFC Nové Mesto nad Váhom (3. liga)

Sobota 29. února ve 14.00: ČSK Uherský Brod - TJ Valašské Meziříčí (divize)