„Je to obrovské zklamání. Nespal jsem celou noc, pořád jsem si ten zápas musel přehrávat," přiznal den po sobotní porážce brodský lodivod.

Bohunice – Uherský Brod 2:1 (0:1)

V prvním poločase nic nenasvědčovalo tomu, že by Broďané měli odjíždět zklamaní. Na trávníku jasně kralovali, když domácím dělali problémy především rychlými akcemi po stranách, které tahali Dvořák s Mančíkem. Právě druhý jmenovaný měl po Šálkově krásné přihrávce první velkou šanci zápasu, ideální moment pro zakončení ovšem prováhal.

„Je to mladý kluk, ročník 95. Až bude starší, tak takové šance bude proměňovat," poznamenal na Mančíkovu adresu trenér Ondrůšek. Mladý záložník se navíc na konci první půle zranil, tržnou ránu na hlavě spravily až tři stehy. Jeho ztrátu označil kouč za jeden z klíčových momentů zápasu. „Vojtěch Dolina, který za něj do druhé půle naskočil, totiž vůbec nesplnil naše očekávání. Nejenže se podepsal hrubou chybou pod druhý gól, ale chyběl mu tah na bránu, utápěl se v kličkách a zbytečně ztrácel balony," nebral si servítky trenér ČSK.

Hosté vedli od 25. minuty, kdy se Josefík dostal k odraženému balonu, zbavil se obránce a do prázdné brány zavěsil. Po obrátce ovšem Broďané svými chybami darovali domácím vítězství. Před brankou na 1:1 prohrál důležitý souboj Dvořák, Šálek neodhlavičkoval míč do bezpečí a domácí srovnali krok. Rázem byli na koni a vzápětí potrestali Dolinovu nedůslednost – 2:1. Závěrečný nápor Uherského Brodu vyzněl do ztracena.

„Dostali jsme se do situace, ve které jsme rozhodně nechtěli být. Ve středu a v sobotu hrajeme dvakrát doma, oba zápasy musíme vyhrát, abychom utekli našim pronásledovatelům," postavil před mužstvo František Ondrůšek nelehký cíl. K řece Olšavě totiž nejprve přijedou druhé Rosice (středa 7. 5. v 16.30 hodin) a následně nevyzpytalené Blansko (sobota 10. 5. v 16.30 hodin).

Branka hostí: 25. Josefík. Uh. Brod: M. Ondrůšek – Solařík, Vrága, M. David, Kudela – Dvořák, R. David, Šálek, Mančík – Josefík, Hruboš. Střídali: Vojtěch Dolina, Pochylý, Vít Dolina, Nevařil, Velecký. Trenér: F. Ondrůšek.