TŘEBÍČ – UHERSKÝ BROD 2:0 (1:0)

„Věděli jsme, že domácí mají v nohách těžký pohárový duel se Znojmem, a chtěli jsme toho využít,“ prozradil trenér ČSK Zdeněk Šebesta. To se jeho svěřencům skutečně dařilo a už v první půli si vytvořili tři velmi dobré šance. Lukeš dvakrát postupoval z boku sám na bránu, poprvé jeho střelou stačili domácí obránci v poslední chvíli zblokovat, podruhé útočník hostí rozvlnil jen boční síť. Pak po slalomu mezi dvěma hráči předložil míč jako na zlatém podnose Slintákovi, který ale ze čtyř metrů trefil jen gólmana.

Domácí v první půli hrozili hlavně z rohových kopů. Ve 22. minutě Ondrůšek fantastickým zákrokem vytáhl hlavičku z pod břevna, krátce před přestávkou ale kapituloval. Po hrubé chybě Horňáka se do míče opřel Baláž a dělovkou vymetl šibenici uherskobrodské brány – 1:0.

Po změně stran si Broďané vytvořili dvě velké šance na vyrovnání. Slinták postupoval sám na gólmana, jenže ho nepřehodil. „Rozhodující okamžik ale přišel v 74. minutě. Po bleskovém brejku jsme postupovali tři na jednoho obránce, jenže Slinták neuvěřitelně a trestuhodně pokazil finální přihrávku. To byla opravdu megatutovka,“ litoval Šebesta.

Domácí pak totiž po další hrubce Vrágy přidali druhý gól a bylo vymalováno. „Jsem obrovsky zklamaný. Třebíč je sice druhá, ale my jsme dnes měli uhrát minimálně bod. Nedá se nic dělat, na hody musíme doma porazit Vyškov,“ uzavřel brodský trenér.

Branky: 43. Baláž, 82. Komínek.

Uherský Brod: Ondrůšek – Drápala, Vrága, Hroch, Kukuča – Daněk, Horňák (46. Dvořák), M. David, Slinták (87. Josefík) – Vacula, Lukeš (89. Trecha). Trenér: Z. Šebesta.