Uherský Brod – Přerov 0:1 (0:1)

Na představení jeho svěřenců v prvním poločase by šéf domácí lavičky nejraději zapomněl. „Soupeř byl agresivnější, měl větší chuť do hry, lépe kombinoval a tak bych mohl pokračovat. My jsme zklamali na celé čáře," povídal zkušený lodivod, pro kterého to byla po povedeném vstupu do soutěže studená sprcha. „Bohužel se projevila typická česká povaha. Přestože jsme si v týdnu mnohokrát říkali, že nesmíme nic podcenit, stalo se. Lítali jsme v oblacích, teď si musíme velice rychle sednout na zadek a vrátit se k tomu, co nám přinášelo úspěch," nabádá František Ondrůšek.

Hosté v první půli z několika šancí využili jedinou, a tak byli domácí fotbalisté stále ve hře. Příliš jim ale nepomohl ani příchod matadora Šálka. „Chtěli jsme něco změnit, věřil jsem, že jeho zkušenosti by k tomu mohly pomoct, jenže dvouměsíční pauza, kdy dělal všechno možné, jen ne fotbal, byla znát," pokrčil brodský kouč rameny.

Další změny v sestavě mu však již vyšly. Nevařil s Jaroňkem mdlou hru ČSK rozhýbali a byli i u zrodu jediné stoprocentní šance domácích, kterou ovšem Večeřa čtyři minuty před koncem zápasu trestuhodně zazdil. „Z malého vápna napálil gólmana. Ale jak už jsem řekl, remízu jsme si nezasloužili," zatáhl František Ondrůšek oponu za nepovedeným utkáním.

Branka: 33. Blažkovský. Rozhodčí: Polanský – Svoboda, Kondler. ŽK: Šálek (Uh. Brod). Diváků: 160.. Uherský Brod: J. Pochylý – M. Pochylý, Vrága, M. David, Kúdela – Michalec (46. Šálek), R. David, Hruboš (62. Nevařil), Dolina, Pacl (62. Jaroněk) – Večeřa. Trenér: Ondrůšek.