„Jsem rád, že jsme ten zápas zvládli, protože jinak bychom byli za hlupáky. Většina lidí se totiž jen podívá, že hrajete s posledním mužstvem tabulky, málokdo už ale vidí, že Holešov měl smrtící vylosování, když hrál s nejlepší čtverkou soutěže. Domácí nebyli vůbec lehký protivník, a jestli budou v podobných výkonech pokračovat, určitě začnou body získávat," nechal se slyšet brodský trenér Martin Onda.

HOLEŠOV – UHERSKÝ BROD 2:4 (1:2)

Broďané začali aktivně, nedotáhli však do konce několik nadějných situací a v 19. minutě za to zaplatili, když domácí šli z penalty do vedení. „Naštěstí vzápětí rozhodčí posoudil podobnou situaci stejně i na druhé straně a my jsme rychle vyrovnali," oddechl si Martin Onda, který nebyl s výkonem jeho svěřenců v první půli příliš spokojený.

„Nebylo to ono, nehráli jsme podle našich představ. Na druhou stranu musíme uznat, že domácí dali do zápasu velké množství sil, hráli důrazně," poznamenal brodský lodivod.

Už se zdálo, že do kabin půjdou mužstva za nerozhodného stavu, pak se ale po dobře zahrané standardce dostal balon až k Marku Davidovi, který si už věděl rady a pohotovou dorážkou poslal hosty do vedení.

„Byl to důležitý okamžik, na průběhu zápasu to ale nic moc nezměnilo. Soupeř byl pořád nebezpečný, vůbec nepůsobil odevzdaným dojmem. My jsme chtěli zápas rozhodnout třetí brankou, což se nám povedlo až po příchodu Luboše Blahy," pochvaloval si Martin Onda povedené střídání. Zkušený útočník se totiž dostal se do úniku a krásně přehodil gólmana Janalíka.

Holešov pak sice snížil, sedm minut před koncem mu ale po rohovém kopu zasadil ránu z milosti opět Marek David.

„Pak jsme ještě měli čtyři stoprocentní šance, bohužel jsme je už však neproměnili," litoval brodský kouč. Jeho svěřenci ovšem za poslední tři zápasy nasázeli čtrnáct branek, takže jim nějaké to střelecké zaváhání snad odpustí.

Vítěznou premiéru prožil v brodském dresu gólman Michal Červinka. Odchovance Slovácka získal ČSK z Baťova. „Po zranění Kohoutka, u kterého není jistý datum návratu, jsme museli situaci řešit. Nechtěli jsme to nikde ventilovat, ale Man odchytal poslední zápasy také se zraněním. Navíc je to mladý gólman, který ještě může chytat za dorost. Teď máme dva gólmany, je na nich, jak se o místo poperou," dodal Martin Onda.

Branka: 19. z pen. Roubalík, 73. Křenek – 45. a 83. M. David, 25. z pen. Pacl, 68. Blaha. Rozhodčí: Denev – Kadlec, Marek. ŽK: Dolina (Uh. Brod). Diváků: 250. Uh. Brod: Červinka – Nevařil, Vrága. M. David, Kúdela – R. David, Šálek, Pacl (85. Pochylý) – Dolina (75. Jaroněk), Michalec (60. Blaha), Mančík. Trenér: Onda.