Zatímco svěřenci trenéra Martina Ondy si ve 23. kole proti Tasovicím otevřeli střelnici, vedoucí Hodonín doma podruhé za sebou padl, když přenechal všechny body Vrchovině.

Brodského trenéra ale hřál u srdce především sedmibrankový koncert jeho týmu.

„Na klucích byla vidět obrovská snaha, odehráli povedené utkání,“ ocenil Martin Onda.

UHERSKÝ BROD – TASOVICE 7:1 (5:0)

Z nečekané porážky v Brumově se dokázali Broďané rychle oklepat. I když ze začátku se zaváhání z předchozího kola na výkonu domácího mužstva přece jen projevilo. Zvlášť když Večeřa hned na začátku neproměnil velkou šanci.

„Kluci od úvodního hvizdu chtěli, šli do branky, byla tam ale patrná malinká nervozita,“ připustil domácí trenér.

Když ale v polovině první půle proměnil Šálek penaltu po faulu na Dolinu, odšpuntoval tím ofenzivní ohňostroj brodského celku a gólman Tasovic v následujících dvaceti minutách lovil ještě čtyřikrát balon ze své sítě.

Druhý gól přidal do prázdné brány Michalec, po rohovém kopu se trefil Vrága, po krásném sólu se podruhé zapsal do střelecké listiny Šálek a totální zmar podtrhli hosté vlastním gólem. Do kabin se tak šlo za stavu 5:0.

„Někdy máte v zakončení smůlu, tentokrát se na nás usmálo štěstí, kterému ale šli kluci hodně naproti. Hráli v pohodě, byla na nich vidět obrovská chuť. Poprvé jsme na jaře hráli doma na přírodní trávě a musím říct, že byla výborně připravená, byla radost po ní běhat,“ vysloužil si od Martina Ondy pochvalu i správce Orelského stadionu.

Po změně stran už brankové hody v takové míře nepokračovaly, přesto si fanoušci přišli na své.

„Soupeř se za rozhodnutého stavu uvolnil a zlepšil se. Přesto jsme si vytvořili ještě hodně šancí a konečný rozdíl ve skóre mohl být ještě vyšší. I tak jsme ale samozřejmě spokojení,“ pousmál se Martin Onda.

O postupových spekulacích se nechce příliš bavit. „Chceme hrát tak, abychom získali co nejvíc bodů, a na konci se uvidí,“ zopakoval už poněkolikáté. Přiznává však, že MSFL by ho lákala.

„Za sebe musím říct, že pokud si to vybojujeme, tak bychom to měli zkusit, i kdyby to mělo být na rok. A já věřím, že by to z naší strany nebyla jen epizoda. Pro většinu hráčů by to byl dosavadní vrchol kariéry, obrovská zkušenost,“ dodal Martin Onda.

Branky: 23. z pen. a 34. Šálek, 26. Michalec, 31. Vrága, 44. vlastní Landšperský, 56. Večeřa, 74. Kúdela – 61. Paul. Rozhodčí: Zaoral – Grečmal, Kozubík. ŽK: Michalec – Horáček, Mička, Veselý. Diváci: 221.

Uh. Brod: Kohoutek – Holík, Vrága, M. David, Kúdela (83. Jančář) – Dolina, Šálek, Hruboš, Nevařil – Michalec (72. Josefík), Večeřa (80. Blaha). Trenér: Onda. (std)