„Odstupy jsou minimální. Dnes jsme si výhru jednoznačně zasloužili, jen je škoda, že není výraznější. Už po půlhodině hry to mohlo být 4:0," nechal se slyšet brodský trenér Martin Onda.

Uherský Brod – Vrchovina 1:0 (1:0)

Domácí měli výborný vstup do utkání, vytvářeli si jednu šanci za druhou. V gólových pozicích se postupně ocitli dvakrát Jaroněk a Marek David, který jednou orazítkoval břevno, i Večeřa.

Skóre se ale měnilo až v polovině prvního poločasu. Aktivní Jaroněk unikl svému strážci a do třetice už gólmana Michalka překonal – 1:0.

„Po půlhodině mohl být konec, klidně jsme mohli vést ne o jednu, ale o čtyři branky. Soupeř mohl domů přijet ještě za světla. Jenže proti byla naše nemohoucnost při proměňování šancí. Musím ale říct, že jsme měli i smůlu," konstatoval Martin Onda.

Právě autor gólu Lukáš Jaroněk byl jednou ze tří nových tváří v základní sestavě.

„Roli pro změnu hrála napůl nespokojenost s výkony a napůl zdravotní problémy hráčů," poznamenal brodský kouč.

Tomu pořádně zatrnulo v 68. minutě. Šmídovu dělovku pod břevno ale gólman Kohoutek v poslední chvíli vytlačil na roh.

„Kdyby z toho byl gól, bylo by to pro nás pořádně kruté. Naštěstí se tak ale nestalo," oddechl si Martin Onda.

Zbytek utkání už jeho svěřenci kontrolovali a připsali si do tabulky důležité tři body za sice hubené, ale zasloužené vítězství.

Branka: 23. Jaroněk. Rozhodčí: Lysák – Kneisl, Kovářčík. ŽK: Pacl, Večeřa – Wolker, Nespěšný, Komínek. Diváci: 100.

Uh. Brod: Kohoutek – M. Pochylý (85. Kúdela), M. David M., Vrága, Holík – Jaroněk, R. David, Pacl, Mančík (71. Dolina) – Hruboš, Večeřa (89. Michalec). Trenér: Onda.