„Odešlo nám sedm hráčů základní sestavy, takže bylo těžké odhadovat, kde se budeme pohybovat. Nakonec se nám dařilo nad očekávání, druhá příčka je pro nás příjemným překvapením,“ neskrývá nadšení trenér Zdeněk Šebesta, který na lavičce nahradil Lubomíra Blahu.

Přestože je s dosavadním průběhem spokojen, jedna věc mu radost trochu kazí. „Bohužel jsme zbytečně moc bodů poztráceli v domácím prostředí,“ stýská si Šebesta. Zatímco venku byli jeho svěřenci ze všech mužstev nejlepší, před vlastními fanoušky si hráli na Jánošíky. Body totiž rozdali takřka všem mužstvům z chvostu tabulky. Jeden za remízy si odvezlo poslední béčko Valašského Meziříčí, čtrnácté Dolní Němčí i třinácté Velké Karlovice, jedinou domácí porážku pak Broďané zaznamenali s dvanáctou Bystřicí pod Hostýnem.

„Většinu z těch zápasů jsme hráli v první fázi podzimu, kdy si mužstvo ještě sedalo,“ hledá příčiny domácích nezdarů Šebesta. „A faktem také je, že venku se nám hraje mnohem lépe. K nám jezdí všechna mužstva betonovat a kombinačně se nám je s našimi mladými kluky nedaří přehrávat. Zato na hřištích soupeřů nám taktika na rychlé brejky vyhovuje.“

Podle Šebesty bylo klíčové, že u řeky Olšavy zůstala osa týmu. Tu tvoří gólman Miroslav Ondrůšek, stoper Marek David a záložníci Roman Daněk s Richardem Davidem. „Kolem nich se chytili mladíci a mužstvo začalo šlapat. Jen doufám, že se nám je podaří udržet, registrujeme zájem z jiných klubů o všechny výše jmenované,“ prozradil Zdeněk Šebesta, podle kterého bude hlavním úkolem v zimní přestávce právě udržení stávajícího kádru. „Žádné posily zvučných jmen určitě přivádět nebudeme. Máme ale vyhlédnutých několik šikovných hráčů z okolí a šanci v zimní přestávce dostanou i naši dorostenci,“ naznačil.

Postup sice není v Uherském Brodě prvořadým cílem, pokud by se však situace vyvinula příznivě, návratu do divize by se prý nebránili. „Sedmibodová ztráta na první místo sice vypadá velká, Morkovice ale podle mě ostatní mužstva až tak nepřevyšují,“ myslí si Šebesta.

Tomu se v krajském přeboru líbí. Přibylo totiž derby utkání, která lákají na stadiony fanoušky. Při soubojích s Dolním Němčím (2×), Hlukem a Boršicemi měli Broďané takřka stoprocentní bilanci. „Právě ale ta jediná domácí remíza s Dolním Němčím mě hodně mrzí. Souboje těchto týmů jsou prestižní, vždycky měly náboj, chodí na ně spousta lidí. Navíc hrají dole, takové zápasy bychom měli vyhrávat,“ ví Šebesta.