ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – UHERSKÝ BROD 4:0 (2:0)

Výsledek vypadá hrozivě, kdo však viděl prvních pětadvacet minut, něco podobného by rozhodně nečekal.

„Nebylo to z naší strany vůbec špatné, jenže jsme se kvůli malému důrazu neprosadili při standardkách a Michalec bohužel řešil svůj samostaný nájezd jako šestnáctliletý. Možná to bude tím, že mu tolik je. Kdyby tam byl zkušený bombarďák tak by to poslal podél gólmana," mrzelo brodského trenéra.

Jeho svěřenci pak vlastní nedůsledností darovali Žďáru vedoucí gól a pět minut před přestávkou je definitivně uzemnil sudí Fridrichovský. „Na rozhodčí si nestěžuji, ale co je moc, to je moc. Kroča čistě vypíchne balon, a on pískne penaltu a ještě mu dá červenou," kroutil hlavou František Ondrůšek.

Domácí z následné penalty zvýšili na 2:0 a o osudu utkání tak bylo ptakticky rozhodnuto. Zvlášť, když se proti Brodu kopala ještě jedna penalta a červenou kartu si po druhé žluté prohlédl v 69. minutě i Richard David. „Projevila se tam frustrace, kterou kluci cítili," měl jasno hostující lodivod.

Rozhodčí: Fridrichovský – Reich. Kůrka. ČK: 40. Kroča, 69. R. David (oba Uh. Brod). Uh. Brod: M. Ondrůšek – Nevařil, Vrága, Kroča, Kúdela – M. David, R. David –Dvořák (65. Odstrčil), Šálek, Mančík (39. Pochylý) – Michalec (60. Josefík). Trenér: F. Ondrůšek.