Hattrickem Ondovu partu popravil známý útočník Michal Ordoš.

„Z výsledku nedělám žádnou vědu. Na začátku přípravy to byl pro nás dobrý test. Bylo mým přáním zahrát si se soupeřem z vyšší soutěže. Věděl jsem, jaký je cíl utkání. Kluci si dobře zaběhali, zkusili zase něco jiného,“ říká kouč Uherského Brodu Martin Onda.

A zatímco účastník MSFL je teprve na začátku letní přípravy, pro Znojmo byl páteční duel generálkou na nadcházející se druholigové boje. „Potkali se dva různé světy,“ prohlásil Onda.

Hosté přijeli do Znojma se třemi posilami. V brance nastoupil gólman Dostál, v základní sestavě nastoupili také Malenovský a Chwaszcz.

„Všechny kluky jsem před pár lety trénoval ve zlínské devatenáctce,“ připomíná Onda.

Dostál s Malenovským zamířili do Uherského Brodu z Hulína, Chwaszcz strávil minulou sezonu v Otrokovicích. Naopak jistý je odchod středopolaře Šálka do Bzence a Sklenáře do Fryštáku. Trenér Onda proti silnému soupeři nemohl využít ani další hráče, kteří mají zdravotní problémy.

Broďané ve Znojme nezvládli hlavně úvod utkání a už v 5. minutě prohrávali 0:2. Skóre otevřel po rychlé akci Lacko, další úder celku ze Slovácka přidal mazák Ordoš, který se trefil hlavou po rohu.

Domácí tým byl i nadále lepší. Po centru Ordoše Znojemští pouze orazítkovali břevno, technickou ránu Šulce zneškodnil pohotový brankář Dostál. Na 3:0 zvýšil ve 34. minutě Ordoš.

Hosté mohli v závěru první půle snížit, ale stoper Vrága po závaru před soupeřovou brankou míč do sítě nedostal.
Hráči Znojma měli i ve druhé půli navrch. Šance Helíska ještě gólem neskončila, ale v 64. minutě se domácí znovu radovali. To Ordoš střelou doprostřed branky bezpečně proměnil penaltu a završil hattrick.

Broďané zahrozili až na konci střetnutí, ale Hruboš ani Michalec své příležitosti nevyužili.

„I když si nemyslím, že by Uherský Brod byl slabým soupeřem, na generálku vždy bereme týmy z nižších soutěží. Náš výkon nepatřil k úplně těm nejlepším, i když herně to vypadalo slušně. Druhá liga je však úplně o něčem jiném," uvedl trenér Znojma Leoš Kalvoda.

Zatímco Jihomoravany už v pátek čeká první letošní mistrovský duel, fotbalisté Uherského Brodu dál pokračují v letní přípravě. Ve středu se Ondovi svěřenci utkají s Novým Mestem nad Váhom, v sobotu se představí na hřišti Dunajské Lužné.