Zápas v 5. kola divize D rozhodl až dvě minuty před koncem střídající David Hruboš a Broďané se konečně radovali z plného bodového zisku.

Uherský Brod – Stará Říše 2:1 (1:1)

Ve středu domácí utrpěli krutý debakl v dohrávaném utkání ve Vyškově, a tak v jejich táboře nepanovala zrovna ideální atmosféra. Třídenní intenzivní příprava na veledůležitý duel se Starou Říší ale zabrala. „Potěšilo mě, že jsme se vrátili k věcem, které nás před zápasem ve Vyškově zdobili. Dnes jsem mohl být s bojovností, agresivitou a tlakem na míč maximálně spokojený," konstatoval František Ondrůšek.

Jeho svěřenci byli za svou aktivitu odměněni po půlhodině hry. Dva zkušené matadoři Němčický se Šálkem chytře rozehráli volný přímý kop, druhý jmenovaný posadil míč na Vrágovu hlavu a Broďané vedli – 1:0.

„Sehráli to parádně, bohužel o chvilku později právě ti dva zkušeňáci zbytečně přišli o balon, soupeř podnikl rychlý protiútok, který Vojtek vyřešil také zbytečným faulem, a z následné standardky bylo vyrovnáno," litoval rychlého vyrovnání kouč Uherského Brodu.

Před druhým poločasem své hráče nabádal k trpělivosti a jeho slova nakonec přinesla ovoce v podobě vítězné branky. V předposlední minutě se hlavou trefil David Hruboš a Orelský stadion mohl vybuchnout nadšením – 2:1. „Vyšla nám střídání, kdy jsme poslali do hry vysoké hráče s tím, že bychom mohli rozhodnout ze vzduchu, což se nakonec potvrdilo," radoval se František Ondrůšek. „Věřím, že taková vybojovaná výhra nám ohromně pomůže, to jsme přesně potřebovali. Je to ale teprve první malý krůček," upozornil brodský lodivod.

Branky domácích: 30. Vrága, 89. D. Hruboš.

Uh. Brod: J. Pochylý – Němčický, M. David, Vrága, Kúdela – Vojtek (65. Dvořák, 90. Indra), R. David, Šálek, Mančík – F. Hruboš, Nevařil (80. D. Hruboš). Trenér: F. Ondrůšek.