„Gól nám sice vstřelil basketbalista, který měří snad 215 centimetrů. To nás ale neomlouvá, my si takovou situaci musíme pohlídat," zlobil se domácí trenér František Ondrůšek.

Uherský Brod – Rosice 1:2 (1:1)

Vstup do utkání přitom domácím vyšel na jedničku. „Dobře jsme kombinovali, drželi jsme balon, z čehož plynula naše převaha," pochvaloval si brodský lodivod. Jeho svěřenci navíc převahu dokázali vyjádřit i brankově.

V první šanci sice ještě výborně zasáhl hostující brankář Hoda, po následném rohu už však po hlavičce Zelinky neměl šanci – 1:0.

Jenže karta se pomalu začala obracet. „Soupeř na nás vyrukoval s důraznou hrou a my jsme se mu v bojovnosti nedokázali vyrovnat. Fotbal bolí, jenže nás nebolel," našel František Ondrůšek příčinu obratu.

Rosice srovnaly krok ve 25. minutě. Pšikal z rohu posadil míč přesně na hlavu kanonýra Malaty, který koníčkem překonal gólmana Ondrůška – 1:1.

Úvod druhého poločasu patřil domácím, z mírné převahy si ale žádnou vážnější šanci nevytvořili. „Byly to spíš je takové pološance, náznaky," souhlasil domácí lodivod.

Čtvrt hodiny před koncem se však už domácí fanoušci takřka radovali ze druhé branky, jenže po hlavičce Richarda Davida zaskočil za rosického gólmana na brankové čáře Vítámvás.

Broďané dopili kalich hořkosti až do dna v 89. minutě. Na další centr Pšikala si naskočil střídající Huška a hlavičkou do protipohybu Ondrůška zajistil export tří bodů do Rosic – 1:2.

„Chtěli jsme vyhrát, i ten bod by se ale počítal. Jenže stejně jako předtím s Otrokovicemi nemáme kvůli naší nedůslednosti nic," kroutil hlavou František Ondrůšek, kterému neudělalo radost ani vítězství posledních Napajedel v Hodoníně. „No, o záchranu se bude bojovat až do poslední chvíle. A dost možná se bude rozhodovat v závěrečném kole, kdy hrajeme právě v Napajedlech, což jsme si zrovna nepřál," dodal trenér ČSK.

Branky: 15. Zelinka – 25. Malata, 89. Huška. Rozhodčí: Gasnárek – Bartoň, Miko. Diváci: 191. Uh. Brod: M. Ondrůšek – Nevařil (46. Dvořák), Vrága, M. David, Kúdela – Zelinka, R. David, Šálek, Pacl (82. Jaroněk) – Dolina (70. Michalec), Hruboš. Trenér: F. Ondrůšek.