Postup z druhé příčky klubu nabídla Řídící komise pro Moravu. „Zeptali se nás, jestli chceme postoupit a my jsme rádi přijali. Bereme to tak, že postupujeme s třiasedmdesáti body, tedy se stejným počtem, jako získal Hodonín, takže si postup zasloužíme,“ řekl předseda ČSK Uherský Brod Josef Hamšík.

Mužstvo trenéra Martina Ondy má za sebou fantastickou sezonu, během které utrpělo ve třiceti duelech jen tři porážky a ještě před závěrečným kolem vedlo divizní tabulku. Remíza se Slavičínem ale Broďany o první příčku připravila. I když to mrzelo, skepsi u Olšavy nepropadali.

„Dopředu se vědělo, že se béčka ligových týmů asi nepřihlásí, protože budou hrát juniorskou ligu, čímž se otevře prostor pro další postupující, takže jsme chtěli skončit nejhůře druzí, což se s velkým přehledem povedlo,“ naznačil Josef Hamšík, že s posunem o soutěž výš víceméně počítal.
Mužstvo by podle něj nemělo doznat výraznějších změn, šanci ve třetí lize dostanou hráči, kteří se o postup zasloužili. „Potřebovali bychom získat jen hrotového útočníka a generálního sponzora, ti nám schází,“ pousmál se šéf brodského klubu.