ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – UHERSKÝ BROD 3:0 (0:0)

První půle příliš fotbalové krásy nepřinesla, k vidění byla jen spousta soubojů mezi šestnáctkami. Míč měli častěji v držení domácí, naráželi však na zformovanou obranu ČSK. Hosté podnikali rychlé brejky, domácí ale takřka všechny pochytali do ofsajdové pasti.

Druhý poločas začal velkou šancí Lukeše. Brodský útočník už usměrňoval Drápalovu přihrávku do brány, v poslední chvíli ale jeho střelu zblokoval jeden z domácích obránců. Skóre se tak měnilo na druhé straně, když si Ondrůšek srazil do sítě Vomelův dlouhý nákop.

O pět minut později se navíc hostující gólman nedomluvil s Hrochem, od kterého se odrazil míč do brány podruhé – 2:0.

Broďané nesložili zbraně a Lukeš, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži, mohl snížit, jenže jeho pokus domácí vyhlavičkovali z brankové čáry. Tečku za utkáním udělal nádherným sólem přes čtyři hráče domácí Vomela, který stanovil konečný výsledek na 3:0.

„Utkání bylo hlavně v první půli naprosto vyrovnané, pak jsme ale domácím cestu za třemi body ulehčili našimi obrovskými hrubkami,“ posteskl si trenér Uherského Brodu Zdeněk Šebesta.

Branky: 52. a 76. Vomela, 59. Suský. Uherský Brod: Ondrůšek – Dvořák (73. Horňák), P. Ligas, Vrága, Hroch – Drápala, Daněk, M. David, Slinták – Vacula, Lukeš. Trenér: Z. Šebesta.