BLANSKO –UHERSKÝ BROD 1:1 (0:0)

Utkání odpovídalo postavení týmů v tabulce. Hru plnou nepřesností nejlépe okomentoval jeden z odcházejících diváků. „To už je lepší jít na okresní přebor.“

Duel skutečně příliš fotbalové krásy nenabídl. V prní půli byly výjimkou jen pohotové střelecké pokusy Janíčka a zakončení hlavou Jelínka s Doleželem. Nikdo z nich ale nedokázal trefit bránu. Blansko sice bylo mírně aktivnější, ale vázla kombinace i přechod do útoku a tak se před očima diváků odehrávala nefalšovaná „holomajzna.“

Až dvě minuty po začátku druhého poločas využil přihrávku Bubeníčka Farník a pěknou střelou poslal domácí do vedení. Fanouškům i hráčům tak aspoň svitla naděje, že po špatném výkonu budou aspoň důležité body.

Jenže pak převzali iniciativu hosté, kteří na dlouhé minuty zatlačili protivníka před jeho šestnáctku. Konec zápasu se dohrával ve vypjaté atmosféře, došlo i na hromadnou strkanici a pod sprchy zamířil hostující Ligas.

Broďané se ale nevzdali a v poslední minutě zápasu se jim z doslova závěrečné akce podařilo vyrovnat. Po standardní situaci a nekonečném závaru ve vápně protlačil míč do sítě David. Kouč Brodu ještě chvíli předtím zlostně pokřikoval na rozhodčí, jestli vůbec něco nastaví. Po závěrečném hvizdu se mu však na tváři rozlil široký úsměv. „My jsme za bod samozřejmě rádi. Uznávám, že fotbal to nebyl nic moc, odpovídalo to postavení týmů v tabulce,“ uvedl po zápase hostující trenér Lubomír Blaha.

Hráči i diváci byli rozčarovaní, blanenský trenér Šenk spěchal hned do kabiny. „Tam byl vysoký míč, gólman si křikl, ale ve skrumáži se nakonec dostal do sítě, jsou to ztracené body,“ litoval po zápase domácí obránce Radim Bubeníček.

Osud je Blansku i Uherskému Brodu v předváděné mizérii pořád nakloněn. Druhý záchranářský duel mezi Napajedly a Konicí totiž skončil také dělbou bodů, a tak se po víkendu vlastně nic nemění, čtveřice „týmů na odpis“ si to nejspíš rozdá mezi sebou. „My teď máme dva domácí zápasy, že bychom však oba vyhráli, to se mi nechce věřit, to se nám nestává. Uvidíme, bude to ještě těžké,“ podotkl Lubomír Blaha.

Branky: 47. Farník – 90. R. David. Rozhodčí: Kůrka - Ságl, Beneš. ŽK: Farník, Bezděk, Pokoj – Lukeš, Kúdela, Ligas, Slinták. ČK: 90. Ligas (UB). Diváci: 210. Uh. Brod: Ondrůšek – M. Ligas, M. David, Vrága, Kúdela – Solařík, Slinták, R. David, Dvořák (55. Kostelník) – Lukeš, Faldyna (14. Popela). Trenér: L. Blaha.