Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Brod udržel ve hře o záchranu Richard David

Blansko – Jednu z posledních šancích udržet se ve hře o záchranu v divizi měli fotbalisté ČSK Uherský Brod. Pokud by totiž prohráli i v Blansku, byla by jejich situace víc než vážná. Broďany nakonec v poslední minutě zachránil vyrovnávací brankou Richard David, takže naděje žije.

8.5.2011

Blanenští fotbalisté po mizerném výkonu remizovali s posledním Uherským Brodem 1:1 a dál si komplikují cestu za záchranou v divizi. Jediný gól Blanska vstřelil dvě minuty po přestávce Radim Farník.Foto: DENÍK/Hynek Skoták

BLANSKO –UHERSKÝ BROD 1:1 (0:0)

Utkání odpovídalo postavení týmů v tabulce. Hru plnou nepřesností nejlépe okomentoval jeden z odcházejících diváků. „To už je lepší jít na okresní přebor.“

Duel skutečně příliš fotbalové krásy nenabídl. V prní půli byly výjimkou jen pohotové střelecké pokusy Janíčka a zakončení hlavou Jelínka s Doleželem. Nikdo z nich ale nedokázal trefit bránu. Blansko sice bylo mírně aktivnější, ale vázla kombinace i přechod do útoku a tak se před očima diváků odehrávala nefalšovaná „holomajzna.“

Až dvě minuty po začátku druhého poločas využil přihrávku Bubeníčka Farník a pěknou střelou poslal domácí do vedení. Fanouškům i hráčům tak aspoň svitla naděje, že po špatném výkonu budou aspoň důležité body.

Jenže pak převzali iniciativu hosté, kteří na dlouhé minuty zatlačili protivníka před jeho šestnáctku. Konec zápasu se dohrával ve vypjaté atmosféře, došlo i na hromadnou strkanici a pod sprchy zamířil hostující Ligas.

Broďané se ale nevzdali a v poslední minutě zápasu se jim z doslova závěrečné akce podařilo vyrovnat. Po standardní situaci a nekonečném závaru ve vápně protlačil míč do sítě David. Kouč Brodu ještě chvíli předtím zlostně pokřikoval na rozhodčí, jestli vůbec něco nastaví. Po závěrečném hvizdu se mu však na tváři rozlil široký úsměv. „My jsme za bod samozřejmě rádi. Uznávám, že fotbal to nebyl nic moc, odpovídalo to postavení týmů v tabulce,“ uvedl po zápase hostující trenér Lubomír Blaha.

Hráči i diváci byli rozčarovaní, blanenský trenér Šenk spěchal hned do kabiny. „Tam byl vysoký míč, gólman si křikl, ale ve skrumáži se nakonec dostal do sítě, jsou to ztracené body,“ litoval po zápase domácí obránce Radim Bubeníček.

Osud je Blansku i Uherskému Brodu v předváděné mizérii pořád nakloněn. Druhý záchranářský duel mezi Napajedly a Konicí totiž skončil také dělbou bodů, a tak se po víkendu vlastně nic nemění, čtveřice „týmů na odpis“ si to nejspíš rozdá mezi sebou. „My teď máme dva domácí zápasy, že bychom však oba vyhráli, to se mi nechce věřit, to se nám nestává. Uvidíme, bude to ještě těžké,“ podotkl Lubomír Blaha.

Branky: 47. Farník – 90. R. David. Rozhodčí: Kůrka - Ságl, Beneš. ŽK: Farník, Bezděk, Pokoj – Lukeš, Kúdela, Ligas, Slinták. ČK: 90. Ligas (UB). Diváci: 210. Uh. Brod: Ondrůšek – M. Ligas, M. David, Vrága, Kúdela – Solařík, Slinták, R. David, Dvořák (55. Kostelník) – Lukeš, Faldyna (14. Popela). Trenér: L. Blaha.

Autor: Hynek Skoták

8.5.2011 VSTUP DO DISKUSE

P. Petr Přádka SJ
2

Velehradský farář Petr Přádka: Ať zvolení poslanci pracují pro dobro národa

Transparent vydržel na místě sotva pár hodin.
3

Hodinu po začátku voleb jeli do Podolí policisté

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Tomáš Zajíc: Jsem zklamaný. Na Dukle jsem chtěl tři body

Specialista na pražskou Duklu, to už mu nikdo neodpáře. Tři zápasy proti Pražanům a tři branky – to je skvělá vizitka Tomáše Zajíce. Už před zápasem v předehrávce 11. kola HET ligy cítil nejlepší střelec Slovácka, že by to znovu mohlo vyjít.