Před svými fanoušky zničili vedoucí mužstvo tabulky Vyškov. O výsledku rozhodli po změně stran. Nejprve proměnil Daněk penaltu a konečnou podobu výsledku dal šest minut před koncem Slinták.

UHERSKÝ BROD – VYŠKOV 3:1 (1:1)

Domácí fotbalisté se do lídra soutěže pustili s nevídanou chutí. A jelikož Vyškov chtěl hrát také dopředu, bylo před oběma brankami od samého začátku pořádně rušno.

Do vedení se dostali hosté křížnou střelou Kropáčka, Broďané ale bleskově srovnali krok. Daněk posadil míč z trestného kopu na hlavu Davida, který zamířil přesně – 1:1.

„Z naší strany bylo důležité, že jsme se brzy vrátili do hry. Vyškov se po prvním gólu uspokojil a nám vyrovnávací branka nesmírně pomohla,“ řekl k úvodu zápasu domácí kouč Lubomír Blaha.

Pět minut před odchodem do kabin se domácí dožadovali penalty za faul na hranici velkého vápna. Hlavní arbitr ale správně odpískal jenom trestný kop, ze kterého chyběli Daňkovi jen centimetry.

V nasazeném tempu se pokračovalo i po změně stran. Blíž ke gólu byli hosté z Vyškova. Nejprve zahodil svoji šanci Kropáček a skóre se neměnilo ani po hlavičce aktivního Žočka.

Domácí hrozili hlavně z rychlých brejků. Po jednom z nich fauloval Bárta unikajícího Daňka a kopala se penalta. Míč si postavil sám postižený a nechytatelnou ranou otočil průběh zápasu – 2:1.

Posledních dvacet minut měl zápas jenom jednoho hrdinu – domácího gólmana Ondrůška. Na jeho bránu se valil jeden útok za druhým, ale kapitán Broďanů byl jako neprůstřelná zeď. Jedničku s hvězdičkou si zasloužil především za zpacifikování šancí Žočka a Marušky.

V době největšího tlaku Vyškova utekl Vrág, míč přesně naservíroval do vápna Slintákovi, který už si věděl rady – 3:1.

„Za prvé konečně a za druhé si myslím, že naše výhra byla naprosto zasloužená. Byla na nás vidět větší chuť a nasazení než v uplynulých zápasech. I když jsme hráli oslabení o zraněného Lukeše a Petra Ligase, kluci se semkli a bojovností svého soupeře předčili,“ radoval se Blaha.

Ten byl rovněž spokoejný, že se jeho mužstvo dokázalo vypořádat s nepříznivým vývojem duelu.

„Ve většině našich zápasů jsme dostali strašně laciné góly a nedokázali odpovědět. Dneska jsme zápas otočili. Navíc si už ani nepamatuji, kdy jsme vstřelili tři branky. Šance na záchranu pořád žije. My musíme věřit a bojovat až do konce,“ uzavřel brdoský kouč.

Branky: 16. R. David, 64. z pen. Daněk, 84. Slinták – 12. Kropáček. Rozhodčí: Caletka – Klima, Poláček. ŽK: David, Kúdela – Hradil, Bárta. Diváci: 85. Uh. Brod: Ondrůšek – L. Ligas, Vrága, M. Davis, Kúdela – Kolařík, R. David (90. Popela), Daněk, Dvořák – Hruboš (87. Kostelník), Slinták. Trenér L. Blaha.

Stanislav Dufka