Do mužstva se z hostování po půl roce vrátili Jaroněk se Sedláčkem, novými akvizicemi v jedenáctém týmu MSFL jsou Jakub Žůrek a Jan Kovář. „Doufám, že oba u nás budou na jaře působit,“ věří kouč nováčka MSFL Martin Onda.

Trenér Uherského Brodu zná Kováře, který naposledy působil v Hulíně, z předchozích angažmá.

Mladý forvard Žůrek je ročník 1997 a prošel mládežnickými výběry Zlína. „Věřím, že budou platnými členy kádru a zvýší konkurenci,“ říká Onda, který v nedělním zápase s juniorkou Slovácka využil také dva dorostence a Jaroňka se Sedláčkem. „S počtem hráčů jsem spokojený. Máme široký kádr,“ těší brodského kouče. Na marodce jsou pouze Pavelka s Hrubošem, kteří v úvodním přípravném duelu nenastoupili.

Domácí trenér Onda rozložil zátěž na zbytek týmu. Začátek Broďanům ale vůbec nevyšel, když po laxním vstupu v 6. minutě prohrávali 0:2. Účastník MSFL se ovšem po nepříjemných direktech rychle probral a skóre srovnal. Domácí mohli výsledek do přestávky dokonce otočit, ale další šance neproměnili a navíc před přestávkou potřetí inkasovali.

Úvod druhé půle naopak mnohem lépe vyšel Uherskému Brodu, který po prostřídání v krátkém sledu dvakrát udeřil a přestřelku definitivně rozhodl. „Bylo to vyrovnané, zajímavé utkání. Dali jsme o jeden gól víc, proto jsme vyhráli,“ dodal Onda. Jeho tým ještě před nedělním přípravným zápasem s juniorkou Slovácka absolvoval tři tréninky. Další porci přinese tento týden, který fotbalisté Uherského brodu zakončí modelovým utkáním.

V dalších víkendech formu Broďanů otestují Holíč, Dunajská Lužná, juniorka Zlína, Kozlovice, Nové Sady a Vsetín. „Pro fanoušky je potěšitelné, že všechny zápasy odehrajeme na umělé trávě stadionu Na Lapači,“ informuje sekretář klubu Břetislav Lekeš.

Přípravný fotbal -

ČSK Uherský Brod – 1. FC Slovácko juniorka 4:3 (2:3)

Branky: Lukáš Jaroněk, Vojtěch Dolina, Richard David, Jakub Žůrek – Kryštof Pospíšil 2, Jan Minx