„Nemohl jsem spát, vstával jsem v pět. A teď na chalupě naštvaně seču trávu," prohodil den po porážce v Novém Městě na Moravě František Ondrůšek.

Jeho zklamání bylo pochopitelné.

„Kdybychom získali bod, tak už máme záchranu v kapse a jsme vysmátí. Takhle se pořád musíme strachovat," povzdechl si brodský kouč.

Smutným hrdinou utkání byl Bronislav Šálek, který byl nejprve u inkasované branky a následně zahodil penaltu.

VRCHOVINA – UHERSKÝ BROD 2:0 (0:0)

Hosté se museli obejít bez zraněnýh bratří Davidů. Zatímco Michal je mimo do konce sezony, Richard do utkání zasáhl až za nepříznivého stavu.

Hráči, kteří naskočili místo nich, ale rozhodně nezklamali. Broďané totiž byli třetímu celku tabulky od začátku vyrovanným soupeřem a po změně stran ho dokonce přehrávali.

„Jenže, jak mi řekl po zápase náš prezident, fotbal se nehraje na krásu, ale na branky. A má stoprocentně pravdu," litoval František Ondrůšek gólových hlaviček Solaříka a Veleckého, které svůj cíl těsně minuly. A tak udeřili domácí. Šálek na zadní tyči nepokryl Toufara, který křížnou hlavičkou otevřel účet zápasu – 1:0.

Hosté ale nepropadli depresi a dál se tlačili před branku Vrchoviny. Po zpětné přihrávce Vojtěcha Doliny měl na kopačce gól Josefík, jenže se ukopl. Výborně hrajícího Dolinu pak domácí obránci zastavili v šestnáctce jen za cenu faulu, jenže domácí gólman Skryja Šálkovi penaltu zneškodnil. V nastaveném čase podtrhl zmar ČSK druhou brankou Smetana – 2:0.

„Odehráli jsme proti mančaftu, který má 53 bodů a je třetí, výborný zápas. Jenže nám to nebylo nic platné. Soupeř dvakrát vystřelil na bránu a dal dva góly, my jsme měli pět tutovek a nic," smutně pokrčil rameny František Ondrůšek.

„V posledním kole nás tak čeká zápas roku. Věřím, že když navážeme na výkony z posledních tří zápasů, tak to zvládneme a minimálně bod, který znamená záchranu, vybojujeme," dodal uherskobrodský trenér.

Branky: 53. Toufar, 90.+2 Smetana. Rozhodčí: Rozhodčí: Gasnárek – Dohnálek, Ságl. Diváci: 140.

Uh. Brod: M. Ondrůšek – Nevařil, Solařík, Vrága, Kúdela – Dvořák, Šálek, Vojtěch Dolina, Hruboš, Mančík – Velecký. Střídali: R. David, Josefík. Trenér: F. Ondrůšek.