Hanáci se po skvělém podzimu a odchodu kanonýra Chorého do Plzně poněkud zasekli. Na jaře ještě nevyhráli, dokonce nevystřelili ani gól. Nepřesvědčivého vstupu moravského rivala chce nyní využít odhodlaná Kordulova parta. „Jarní výsledky ukazují, že v lize může uspět každý s každým. Olomouc měla fantastický podzim, ale my jsme v prvních dvou kolech ukázali, že jakousi sílu máme. Budeme se snažit to potvrdit i v Olomouci,“ říká stoper Slovácka Tomáš Břečka.

Podceňovaný tým se po zimní přestávce nezalekl nepříznivého losu ani těžkých protivníků a po slušném rozjezdu výrazně oživil šance na záchranu HET ligy. „Vnímali jsme hlasy, že z prvních tří kol nemusíme mít ani bod. My jsme si však celkem věřili a nakonec jsme ve dvou kolech získali čtyři body. Vyhráli jsme v Ostravě, která v zimě hodně posilovala a uhráli jsme bod i se silnou Spartou, takže do Olomouce jedeme v psychické pohodě a nevidím důvod, proč bychom nemohli uhrát body i tam,“ říká Břečka.

Fotbalisty Olomouce v posledních zápasech zlobí koncovka. Hanáci nedali gól vedoucí Plzně, naprázdno vyšli i před týdnem v Brně, kde domácí Zbrojovce podlehli těsně 0:1. „Alespoň takové dílčí uspokojení je v tom, že si šance vytváříme. Ale jsme sterilní, neproduktivní, takže na to jsme se určitě zaměřili. Můžeme se tam chovat daleko lépe, agresivněji, jít za gólem ve větším počtu hráčů. Doufám, že to přeneseme do sobotního utkání,“ uvedl na klubovém webu kouč Sigmy Václav Jílek.

Trenér Olomouce bere zápas se Slováckem naprosto vážně. Protivníka ze spodu tabulky v žádném případě nepodceňuje. „Hlavně druhý poločas se Spartou dodal soupeři určitě hodně sebevědomí, protože tam byli hodně aktivní a myslím si, že měli k vítězství blíž. Ale pro nás se nic nemění. Přivítáme tady soupeře, který hraje o život, který v tuto chvíli hraje dobře. Ale my se chceme prosadit vlastní hrou, vlastními zbraněmi a být v tomto utkání úspěšní za tři body,“ prohlásil Jílek. Sobotní duel 19. kola startuje na Andrově stadionu v patnáct hodin.