I po těsné porážce ale finalistovi za sympatický výkon zaplněné tribuny Městského stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti aplaudovali.

„Nemáme se za co stydět. Jsme hrdí na to, jak jsme zápas odehráli,“ říká brankář Jankovic Petr Remeš.

Devětadvacetiletý gólman si stejně jako zbytek týmu z malé obce sváteční duel na ligovém stadionu náramně užil.

„Nikdy předtím jsem takové finále nechytal. Byla to paráda, krásná atmosféra. Teď si s kluky sedneme k pivu, pobavíme se o zápase a budeme jenom vzpomínat,“ líčí Remeš.

Jankovičtí fotbalisté dlouho do páteční noci rozebírali, proč ve finále nedosáhli na ještě lepší výsledek. Tým vedený trenérem Vlastimilem Pólem hlavně v prvním poločase protivníka z vyšší soutěž trápil, a pokud by přesně zakončil alespoň jeden ze svých nebezpečných výpadů, mohl třeba zvednout pohár pro vítěze.

„V určitých pasážích jsme byli lepším týmem. Škoda, že jsme nevyužili nějakou šanci. Soupeř nás pak potrestal a asi zaslouženě vyhrál,“ uznává Remeš.

Klíčová chvíle vyrovnaného duelu přišla v 77. minutě. Po centru z pravé strany do míče hlavou trkl nepokrytý dlouhán Gajdorus a balon skončil v síti.

„Soustředil jsem se na docela vysoký centr a přitom spoléhal jsem na mladého Brázdila, který měl právě Gajdoruse hlídat. Bohužel to podběhl a on to zkušeně trefil. Byl to docela zblízka, bylo těžké na to reagovat,“ říká devětadvacetiletý brankář.

Jankovice už reagovat nedokázaly, porážku 0:1 ale kousaly statečně.

„Už postup do finále je pro nás úspěch,“ tvrdí Remeš. Důkazem byla děkovačka s věrnými příznivci i potlesk ostatních diváků.

Sezona ale pro jankovické hráče zdaleka nekončí. Šustr a spol. nyní musí přepnout myšlenky na třetí třídu, ve které bojují s Babicemi o postup do okresního přeboru. Čtyři kola před koncem mají pouze náskok, rozhodnuto talk zdaleka není.

„Je to náš sen vyhrát soutěž. Budeme se rvát jako tygři,“ slibuje Remeš.

Sám by se vyšší třídy nebál. Vždyť zkušený gólman prošel akademií ligového Slovácka a pak chytat v Boršicích krajský přebor. Nyní v pozici kapitána táhne rodné Jankovice.

„Záleží na týmu. Pokud mužstvo zůstane pohromadě., na okresní přebor máme,“ je si jistý Remeš.

Páteční finále okresního poháru to jenom potvrdilo.