Gólman Vít Nemrava v lázeňském městě na severu Moravy pod vedením trenéra Michala Korduly absolvoval s fotbalisty Slovácka kondiční soustředění.

Dvaadvacetiletý brankář po půlroce ve Fortuna MSFL cítí šanci, že by po odchodu jedničky Milana Heči do Sparty mohl zacelit díru v moravském mužstvu a společně s kolegy Michalem Daňkem a Matoušem Trmalem zabojoval o pozici v kádru pro nadcházející ligovou sezonu. „Nevím, jak to všechno bude, ale udělám maximum proto, abych v týmu zůstal. Uvidíme, jak se trenér Kordula rozhodne nebo koho vedení ještě přivede,“ říká Nemrava. Rodák z Dolního Němčí, který ještě jako dorostenec zamířil na stáž do anglického West Hamu United, kde i hostoval, zatím žádné bližší informace o svém působení ve Slovácku nemá. „S nikým jsem ještě pořádně nemluvil,“ tvrdí.

S hlavním trenérem Kordulou svoji pozici neřešil. „Nevím, zda se mnou počítá zda si mě v týmu nechá,“ krčí rameny vytáhlý brankář.

Fortuna je novým hlavním sponzorem nejvyšší fotbalové ligy. Na snímku generální ředitel Fortuny David Vaněk.
Nejvyšší fotbalová liga má nového partnera. Fortunu. Logo rozpoutá debaty

V letní přípravě však bude mít příležitost ukázat svoje přednosti. Nemrava cítí, že po přestupu dlouholeté opory klubu, spolehlivé jedničky Milana Heči do pražské Sparty, má šanci probojovat se konečně do kádru ligového mužstva. „Záleží jenom na mně, zda se v týmu udržím, nebo půjdu zase někam na hostování,“ ví talentovaný gólman, který Hečovi angažmá ve slavném českém klubu přeje.

„Delší dobu se spekulovalo o tom, kdy a kam přestoupí. Nakonec šel teď v létě do Sparty,“ pronesl Nemrava. Ten až doteď chodil spíše po hostováních, před Uherským Brodem působil třeba v druholigových Vítkovicích, kde ale spíše plnil roli dvojky. Zatímco s touto pozicí nebyl v ostravském celku spokojený, ve Slovácku by ji bez váhání přijal. O místo se ovšem musí porvat s parťáky Daňkem a Trmalem. „S kluky se znám, vždyť jsem s nimi poslední půlrok trénoval,“ připomíná. Konkurence se někdejší talent nebojí, i když soupeře respektuje. „Že bychom si podráželi nohy, to nehrozí,“ tvrdí.

K prvoligovému týmu se Nemrava připojil v neděli večer. První trénink se Slováckem absolvoval v neděli dopoledne. „Příprava určitě bude náročnější, vždyť kluci ve Velkých Losinách trénují i čtyřikrát denně, ale tvrdé práce se nebojím,“ říká.

Zkušeného obránce Michala Kadlece (na snímku vpravo) na soustředění ve Velkých Losinách přivítal trenér Slovácka Michal Kordula.
Velký návrat? Michal Kadlec už trénuje se Slováckem

I když jaro strávil na hostování v Uherském Brodu, pravidelně trénoval i ve Slovácku. Na nedostatek vytížení si vysoký brankář nemohl stěžovat, v týmu třetiligového nováčka odchytal všech patnáct zápasů. „Tolik zápasů v řadě jsem ve Slovácku ani ve Vítkovicích neodchytal. Pro mě to byla nová zkušenost. Byl jsem v zápřahu. Jsem rád, že jsem mohl klukům pomoct,“ těší Nemravu.

Broďané se i díky zimní posile v předstihu zachránili, v tabulce MSFL nakonec skončili desátí. Spolehlivý brankář se na povedeném jaru podílel čtyřmi vychytanými nulami. V patnácti duelech inkasoval devatenáct gólů, což není nijak moc. „Jsem spokojený. Půlrok hodnotím pozitivně,“ říká. Nemravu víc než osobní výkony a statistiky zajímaly výsledky mužstva. I když měl podceňovaný Ondův tým výpadky, nakonec získal slušných jednačtyřicet bodů. „Měli jsme období, kdy se nám moc nedařilo, ale pak jsme zase ukázali, že na třetí ligu máme,“ těší brankáře.

Radost mu udělaly i Vítkovice, kde do zimy hostoval. Celek z Ostravy sice skončil na sestupové patnácté pozici, ale díky odhlášení Olympie Praha v soutěži a odmítnutí předních mužstev z ČFL a MSFL v soutěži zůstal. „Asi tři týdny zpátky se o tom mluvilo. Jenom se nevědělo, zda to někdo z třetiligových týmů nepřijme. Jsme rád, že to tak dopadlo a Vítkovice nesestoupily,“ dodává Nemrava.

Na prvním kondičním soustředění fotbalistů Slovácka ve Velkých Losinách se v kádru Michala Korduly objevili jenom dorostenci a mladíci z juniorky.
Fotbalisté Slovácka se potí na soustředění, v neděli hrají ve Veselí