„Na zkoušku přišli Petr Posolda, který je hráč Střílek, ale hrával za Morkovice, Tomáš Forman ze Sparty Brno a Ondřej Vašek ze Slovácka. Ten si ale působení u nás prý rozmyslel a na tréninku už jsem ho delší dobu neviděl. Dál zkoušíme Dušana Klvaňu z Kunovic a Lukáše Oslzlu z Kroměříže. Jediná hotová posila je Lukáš Přílučík ze Slovácka, u něho jsme se domluvili na půlročním hostování,“ vypočítává možné posily trenér Šimeček.

Oslabení mužstva nehlásí žádné. „Dlouhodobě je zraněný Petr Dufek, který půjde na operaci křížových vazů, jinak by měl podzimní kádr zůstat pohromadě.“

Ještě jedno místo sestavy nedává trenérovi klidné spaní. Jasnou jedničkou v brance je Petr Remeš, jednak díky výkonům a také díky tomu, že Boršičané druhého gólmana prostě nemají. Pokud by se zranil, musel by zápas odchytat hráč z pole, ale i na tuto variantu je trenér připravený. „Do branky by šel Venca Činčala, protože je nejzkušenější a také nejvyšší. Do jarních odvet, ale musíme sehnat k Remešovi druhého gólmana,“ dobře ví lodivod nováčka soutěže.

Boršičané se připravují výhradně v domácích podmínkách a účastní se zimního turnaje ve Veselí nad Moravou. Vedle něj sehrají ještě další tři přípravné zápasy. Žádné soustředění neplánují. „Naordinoval jsem hráčům větší fyzickou zátěž během tří dnů. Trénovali jsme čtvrtek, pátek a sobota dvoufázově, to bylo takové rozšířené soustředění v domácích podmínkách. Nikam se nechystáme, ani do Španělska, ani do Turecka. Většinou trénujeme u nás na umělce, která má sice házenkářské rozměry, ale na přípravu je dostačující. Scházíme se třikrát týdně plus víkendový zápas,“ hlásí devětačtyřicetiletý kouč.

Na zimním turnaji ve Veselí nad Moravou mají za sebou obhájci loňského prvenství třetí zápas. Po úvodní remíze s Bzencem (1:1) a likvidaci neškodného Ořechova (9:1) se střetli v dalším duelu s Dolním Němčí. Tentokrát se jim nevedlo podle představ a prohráli nejtěsnějším možným rozdílem 0:1.

Zápas se hrál ve dvanáctistupňovém mrazu po dohodě obou mužstev na 2 x 35 minut. „Věděli jsme, že o víkendu bude teplota ještě klesat, ale nikdo z organizátorů nám nehlásil, že by se nemělo hrát. Když už obě mužstva přijela, tak jsem odehráli aspoň zkrácený zápas,“ vysvětloval boršický kouč Pavel Šimeček.

Do jarních odvet půjdou Boršice z pátého místa tabulky. Čeká je tedy klidné jaro. Starosti o postup nechávají jiným klubům, ke spodním patrům tabulky zase mají pořádně daleko. Před zahájením soutěže přitom dokonce zvažovali, zda se do krajského přeboru vůbec přihlásí. „Byl to takový menší boj, jestli do kraje jít, nebo hrát znovu I. A třídu, kde jsme se několik let pohybovali na špici. Kluci si ale chtěli vyzkoušet vyšší soutěž, tak jsme se nakonec přihlásili,“ ohlíží se o půl roku zpět zkušený kouč. „Po podzimu jsme na solidním pátém místě, i když jsme ho odehráli s úzkým kádrem. Škoda tří proher na domácím hřišti, ale mimo Uherského Brodu, který byl lepší, jsme ve zbývajících dvou zápasech doplatili na neproměněné šance,“ vrátil se k podzimní části soutěže Pavel Šimeček, který působí u mužstva už sedm let.

Stanislav Dufka