„Nyní jsme měli největší šanci postoupit. Proto nás to mrzí. Vedli jsme po podzimu o pět bodů, ale bohužel jsme nedokázali nahradit odchody dvou klíčových hráčů Kúdely do Uherského Brodu a Balona do Nové Dubnice,“ lituje vedoucí mužstva Martin Liška.
Konkrétně Zubkovi z Luhačovic (nyní Nedachlebice), Haviarovi z Nové Dubnice a Hladíkovi z Nevšové (oba nyní Nevšová) se nepodařilo zalepit díru po odcházejících oporách a z Bojkovic po sezoně odešli. „Jako posily zklamali,“ přiznal Liška.

Naopak jednoho ze žhavých kandidátů na postup posílil Daniel Vacula z divizních Napajedel. „Ještě stále řešíme dva hráče do defenzivy i do útoku, které bychom chtěli do začátku soutěže získat. Je to ale v jednání a nechtěl bych to zatím prozrazovat. Jeden z nich by ale měl být opravdovou posilou. Druhý spíš na místo, kde nás tlačí bota. Typově nám vyhovuje a musíme tam improvizovat,“ poznamenal k posilám.

Hodně rozčarovaný byl ze třetího místa i hlavní trenér Miroslav Polášek. „Bral to jako svůj neúspěch a chce jej napravit. Pokud bychom se nedohodli na cílech do nové sezony, zvažoval i odchod. Potřeboval mít jistotu, že opět budeme usilovat o nejvyšší příčky,“ vysvětlil Liška. „Ale je to hodně závislé na posílení, ovšem jednoznačně chceme hrát do třetího místa. Po podzimu budeme vědět, jak je plán reálný,“ nechává si otevřená zadní vrátka vedoucí týmu.

Přestože se Bojkovice nepřihlásily do Poháru hejtmana Zlínského kraje, výsledky v přípravě sílu mužstva naznačují. Vždyť prohráli v Uherském Brodě 3:4 a následně porazili béčko Brumova 3:1. „Zatím se zdá, že je tým silnější než na jaře. V poháru ale nelze vyzkoušet nové hráče, jelikož se v něm musí hrát na registrační průkaz. Navíc jsme chtěli udělat změnu a zvolit si vhodné soupeře. Během dovolených bývají i problémy složit tým,“ vysvětlil důvody klubu Liška.