Domácí poslal do vedení parádní střelou přes hlavu David Bartek, pět minut před koncem však hlavou srovnal slovácký dlouhán Libor Došek.

BOHEMIANS 1905 - 1. FC SLOVÁCKO 1:1 (0:0)

Trenér Slovácka Miroslav Soukup si získaného bodu považoval. „Musíme být hrozně spokojeni. V první půli jsme sice byli lehce lepší, ale bylo to takové hluché, bez zakončení. A po změně stran nás soupeř přehrával. Bohemka si i díky fanouškům vytvořila tlak a po zásluze jsme inkasovali. Ale dokázali jsme, že když nám teče do bot, tak jsme schopni se zvednout,“ shrnul Soukup.
Jeho hodnocení se zdálo být až příliš skromné. Modrobílí si totiž vytvořili více tutových šancí než jejich soupeř. Jako první sice po minutě ticha za tragicky zesnulé hokejisty Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka zahrozili klokani, pak se ale do dvou nebezpečně vyhlížejících situací dostalo Slovácko, přičemž hlavně teč Jelečka těsně před brankářem Sňozíkem neměla daleko k úspěchu.

Nejblíže ke gólovému jásotu byli hosté pět minut před přestávkou. Na centr Reinberka si naskočil Došek a z malého vápna orazítkoval tyč.

Trenér Bohemians Pavel Medynský nemohl být s první půlí spokojený. „Prospali jsme ji. Nebyli jsme v pohybu a nechávali soupeře hrát. Byli jsme zabrzdění,“ láteřil Medynský, který se domnívá, že na hráče dolehla šance dotáhnout se na čelo tabulky. „Asi to v hlavách bylo. Proto to bylo z naší strany takové bázlivé.“

Po obrátce se však výkon jeho svěřenců zlepšil a čtvrt hodiny před koncem se klokani dočkali odměny. Moravec z pravé strany přetáhl centr na zadní tyč a Bartek akrobatickou střelou přes hlavu otevřel skóre.

Slovácko mohlo vzápětí srovnat. Na Doška zela odkrytá branka, na poslední chvíli však skvěle zasáhl domácí stoper Pavel Lukáš a šanci mu zmařil. Hráč stejného příjmení mu ale gól nakonec připravil. Jmenoval se však Jan a na hřiště ho v 84. minutě poslal Soukup. Hned ve své prvoligové premiéře nacentroval z levé strany a Došek hlavou dopravil míč do sítě.

„O poločase jsme si náš špatný výkon vyříkali, škoda že jsme těsný náskok neudrželi,“ mrzelo Medynského.

Jeho protějšek si remízy cenil. „Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Ne náhodou je Bohemka nahoře. Těžko se jí góly dávají a samotné jí stačí minimum ke vstřelení branky,“ poznamenal Soukup, který litoval toho, že nemohl nasadit nejsilnější tým. „Nechci se přirovnávat k Arsenalu, ale máme tolik zraněných jako Arséne Wenger. Musíme tak dávat šanci mladým hráčům, kteří se snaží, ale pořád je to málo. Nemám problém s tím tam ty kluky postavit, ale my potřebujeme získávat body,“ dodal Soukup, který postrádal čtyři hráče základní sestavy.

Branky: 75. Bartek - 85. Došek. Rozhodčí: Jílek - Slavík, Handlíř. ŽK: Žižka (Bohemians). Diváci: 2329.
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Žižka - Moravec, Borek, Budinský (51. Šumský), Bartek (89. Růžička) - Škoda, Nešpor (72. Bálek). Trenér: P. Medynský. Slovácko: Filipko - Reinberk, Košút, Trousil, Kubáň - Hlúpik (84. Lukáš), Kordula (79. Daníček), Valenta, Pavelka, Jeleček (60. Kerbr) - Došek. Trenér: M. Soukup.

Michal Sladký, ČTK