Hostující trenér Michal Kordula si nerozhodného výsledku nesmírně vážil.

„Bod jsme získali s ohromným štěstím,“ přiznává kouč Slovácka, který však ani přes bezbrankovou remízu na půdě favorita nebyl vůbec spokojený s předvedenou hrou.

„Z naší strany bylo dobrých pouze prvních dvacet minut. Po odstoupení Marka Havlíka šla naše hra dolů. Spíš jsme to ubojovali, než že bychom hráli fotbal,“ přiznává Kordula.

Podle něj celek z Uherského Hradiště odehráli v Edenu vůbec možná nejhorší jarní zápas, přesto druhému týmu tabulky sebrali důležité body.

„Za remízu jsme rádi, ale pro mě je důležité i to, jakým způsobem se mužstvo prezentuje. Nechci, abychom byli zalezlí a odkopávali míče,“ říká Kordula.

Čtyřicetiletý kouč po nedělním duelu na Slavii vyzvedl výkon stoperů Krejčího a Břečky, absolutorium ovšem zaslouží také gólman Heča, který zneškodnil několik šancí soupeře a nakonec vychytal čtvrtou nulu v řadě.

„Obrannou fázi drželi,“ říká Kordula.

Ratíškovický rodák ovšem ocenil také černou práci bojovníka Vlastimila Daníčka.

„Hraje výborně, mužstvo je pracovité a velkou předností je, že se v defenzivě nevyflákne na jedinou situaci. Ale musíme i dávat góly, bez toho nebudeme vyhrávat,“ připomíná Kordula.

Právě bez dříče Daníčka se ale fotbalisté Slovácka budou muset obejít v nadcházejících dvou zápasech s Teplicemi a v Plzni.

„Je to ohromná kaňka na zápase a pro nás velká komplikace,“ ví Kordula. „Vlasta měl za úkol nedopustit se žádného nedovoleného zákroku. Fauloval snad jednou jedinkrát a hned dostal žlutou,“ kroutí hlavou hostující kouč. „Na takové situace ale musí být připraveni další hráči,“ dodává kouč Slovácka.



HET liga, 26. kolo 

SK Slavia Praha – 1. FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: Julínek – Dobrovolný, Dresler
Žluté karty: Danny, Souček – Divíšek, Navrátil, Daníček
Diváci: 13 118
Slavia Praha: Kolář – Bořil, Jugas, Deli (30. Ngadeu), Flo – Souček – Stoch, Danny, Bucha (62. Hušbauer), Zmrhal (68. Škoda) – Necid.
Slovácko: Heča – Juroška, Břečka, Krejčí, Divíšek – Daníček – Navrátil, Sadílek, Havlík (20. Machalík), Petr (56. Zajíc) – Kubala (82. Hofmann).