Zatímco po zápase se Severočechy kouč Slovácka uznal, že remíza byla spravedlivá, v neděli v podvečer byl zklamaný. „Bod je málo, zasloužili jsme si tři,“ litoval po Stanislav Levý.

JIHLAVA – 1.FC SLOVÁCKO 0:0

Ostříleného trenéra mrzel zejména závěr zápasu, kdy měli jeho svěřenci dvě slušné šance vstřelit vítězný gól. Nadějný byl už Šumulikoskiho pokus, gólové parametry měla ale především Daníčkova pohotová střela z druhé minuty nastaveného času. Hrdinou domácích fanoušků se ale stal gólman Rakovan, který míč letící do levé šibenici vyrazil.

„Mohli jsme utkání rozhodnout v náš prospěch, ale výborný zákrok Rakovana zachránil domácím bod,“ řekl trenér Slovácka.
Začátek zápasu patřil domácím, Ikaunieksova jedovka ale prosvištěla nad břevnem a střelu Nového stačil za překonaným Hečou uklidit do bezpečí dobře postavený Hofmann.

„Prvních dvacet minut jsme měli dobrý vstup, ale bohužel jsme to nedokázali přetavit v gól,“ smutnil domácí trenér Ivana Kopecký, jehož tým v nové sezoně na gól stále čeká.

„Na začátku jsme se nechali zaskočit dvěma situacemi, pak jsme ale utkání kontrolovali,“ uvedl Stanislav Levý.

Jeho svěřenci v první půli zahrozili rovněž dcakrát. Havlíkův přímý kop efektně zlikvidoval domácí brankář, který byl dobře postavený i při Daníčkově teči.

Po obrátce se hrál spíš uspávací fotbal. Za zmínku stojí jen tvrdý, leč nepřesný volej Navrátila, a nebojácný průnik Ikauniekse, jehož tvrdou ránou z téměř nulového úhlu se Heča zaskočit nenechal.

„Druhá část hry byla z naší strany rozháraná, chyběla nám dravost,“ přiznal jihlavský trenér.

Tečku za průměrným duelem pak udělala již zmíněná šance Daníčka.

„Soupeř mohl v ten moment rozhodnout, takže bod musíme brát. Mohlo to dopadnout i hůř,“ oddechl si Ivan Kopecký. „Chtěli jsme sice získat tři body, když ale nedáte branku, těžko můžete vyhrát,“ dodal.

Jeho protějšek byl zklamaný ještě víc. Cítil, že autobus mohl do Uherského Hradiště odvážet víc než jen bod.

„Je to sice bod z venku, ale podle průběhu hry je to málo, protože jsme si tři body zasloužili více než domácí. Nevzpomínám si, že by měli nějakou vyloženou šanci. Až takový průběh jsem neočekával,“ uzavřel Stanislav Levý.

Rozhodčí: Marek – Wilczek, Hrabovský. ŽK: Hronek, N. Daníček, Krejčí – Rezek, Navrátil. Diváci: 2 893. Jihlava: Rakovan – Tlustý, Kryštůfek, Krejčí, Nový – Zoubele, Štěpánek (58. N. Daníček) – Fulnek (79. Dvořák), Ikaunieks, Popovič – Klíma (58. Hronek). Trenér: Kopecký. Slovácko: Heča – Reinberk, Hofmann, Šimko, Divíšek – V. Daníček, Šumulikoski – Navrátil (90. Juroška), Havlík (79. Rezek), Machalík – Zajíc (74. Kubala). Trenér: Levý.

HVĚZDA ZÁPASU

Stanislav Hofmann
Stoper Slovácka získává s přibývajícími zápasy v základní sestavě na jistotě. V Jihlavě toho se svými parťáky z obrany soupeři příliš nedovolil, a když už si domácí vytvořili tutovku, na brankové čáře nebezpečí zažehnal.

HLAVNÍ MOMENT

Daníčkova střela
Hlavním úkolem záložníka Slovácka je rozbíjet soupeřovy akce. Na Vysočině byl ale aktivní i směrem dopředu a hned dvakrát byl blízko gólu. V první půli i v nastaveném čase druhého poločasu byl ale úspěšnější jihlavský gólman Rakovan.

ČÍSLO UTKÁNÍ

7
Už tolik zápasů fotbalisté Slovácka se soupeřem z Jihlavy neprohráli. Tři poslední zápasy skončily nerozhodně, předtím modrobílí čtyřikrát za sebou vyhráli.