Devětadvacetiletý gólman Aleš Boček i v sobotním zápase s Topolnou ukázal, jak moc je pro fotbalisty Ostrožské Nové Vsi důležitý. Zkušený brankář už v 7. minutě zneškodnil hostujícímu Hašovi pokutový kop a výraznou měrou přispěl třetímu týmu okresního přeboru Uherskohradišťska k výhře 2:1.

„Jako hrdina se ale necítím. Na výsledku i třech bodech se podílel celý tým,“ říká skromně opora Ostrožské Nové Vsi.

Boček se vyznamenal hlavně v úvodu nečekaně vyhroceného utkání, když bravurním zákrokem lapil mazákovi Hašovi pokutový kop. „Dobře ji kopl, ale byl jsem tam včas. Šel jsem na jistotu,“ usmíval se domácí brankář.

Proti čtyřiatřicetiletému záložníkovi Topolné nestál poprvé. „My jsme proti sobě hrávali ještě v krajském přeboru. Já jsem chytal za Novou Ves, on byl tenkrát ve Spytihněvi, kde taky penaltu kopal,“ vybavuje si.

Haša poslal míč k pravé tyči, Boček ale ránu bravurně vytěsnil. Domácí si zhluboka oddechli, sudímu Štulířovi ale spílali dál.

„Penalta byla přísná, ale dala se písknout,“ ví nejen Boček. „Kluci, co stáli za brankou, říkali, že to byl faul. Já jsem to moc neviděl,“ přidává.

Viditelně nervózní domácí zbytečně faulovali a za nedovolené zákroky inkasovali žluté karty.

Novovešťané se zklidnili až v kabině o poločasové přestávce. „Je pravda, že zápas byl vyhecovaný. Topolná byla v prvním poločase lepší,“ uznal Boček.

Zatímco ostré fauly a diskuze přibývaly, na gól diváci čekali skoro hodinu. Hosté udeřili přímo z rohu, když domácího brankáře od praporku zaskočil Mikoška, který míč zakroutil přímo na zadní tyč. „Dalo se to chytnout,“ ví gólman Ostrožské Nové Vsi.

Domácí až na tyčku Zálešáka nijak nebezpeční nebyli, výsledek v závěrečné půlhodině otočili.

Vyrovnání po rohovém kopu zařídil přesně hlavičkující Ťok, obrat završil po individuální akci a nekompromisní ráně Zálešák. „Závěr byl výborný. Je to vydřené a vybojované vítězství,“ prohlásil Boček.

Novovešťané zůstávají na jaře stoprocentní a dál se tlačí na vedoucí Jankovice a druhý Slavkov.

„Jsme spokojení. Třikrát jsme vyhráli, hrajeme celkem slušný fotbal. Chceme zabojovat o druhé místo. Jankovice už si to pohlídají,“ míní.

Devětadvacetiletý brankář patří mezi nejzkušenější borce v zelenobílém dresu. Rodák z Ostrožské Nové Vsi, který bydlí hned naproti stadionu, strávil většinu kariéry v mateřském oddíle.

Jenom na dva roky si odskočil do Buchlovic, kde slavil triumf v I. B třídě.

Do vyšší třídy ale nešel a místo postupu se vrátil domů. „Chci klukům pomoct a dochytat tady kariéru,“ říká.

Fanoušci i lidé v klubu pamatují lepší časy, letošní sezona ale není špatná.

„Máme dobrý mančaft. Vpředu střelce Zálešáka a Petratura. Loni ještě přišel Jan Doruška, který se sem přestěhoval. Je pro nás velký přínos,“ dodává Boček.