Základní třída, sk. A

BÍLOVICE - JANKOVICE 6:3 (2:1)

Kdo zavítal do Bílovic, ten určitě nelitoval. Od začátku se hrál parádní útočný fotbal, který okořenilo devět branek. Účet zápasu otevřel už v 8. minutě nejlepší kanonýr soutěže Jan Silný 0:1. Nenačal tím ovšem další kanonádu Jankovic, nýbrž domácích, které inkasovaná branka probudila. Rychlý vyrovnávací gól sice kvůli ofsajdu ještě neplatil a ránu F. Dujky zastavilo břevno, ve 30. minutě se však už Bílovičtí dočkali. Těsně před odchodem do kabin se navíc obranou Jankovic prodral Burša a nedal Kutálkovi šanci 2:1. To byl pro hosty šok, ze kterého se nemohli vzpamatovat ani po změně stran, když během pěti minut inkasovali další dvě branky 4:1. Domácí tlak stále pokračoval, ale hostující obrana odolávala až do chvíle, kdy se po levé straně proháčkoval Hubáček a naservíroval krásný centr do vápna, kde pro Dujku nebyl problém umístit balon do brány 5:1. Jankovičtí se dostávali k zakončení jen zřídka, ale trestali přesně každý nedůraz domácí obrany. Tak vznikla i druhá trefa Jana Silného. Na hranici velkého vápna se opřel do odraženého míče a obstřelil všechny bránící hráče i gólmanem Hanáčkem 5:2. V závěru utkání ještě oba soupeři přidali po jedné brance. Nejprve slavili domácí fanoušci. Buršův únik zastavil až faulem v šestnáctce gólman Kutálek a z nařízené penalty Sedlář završil svůj hattrick. Těsně před závěrečným hvizdem rozhodčího ještě Němec upravil konečnou podobu výsledku na 6:3.

Branky: Sedlář 3, J. Dujka, F. Dujka, Burša J. Silný 2, Němec. Bílovice: Hanáček J. Dostálek, Štětkář, Gajdošík, Hlaváček, F. Dujka (75. A. Dostálek), Bernatík, J. Dujka, Čechmánek (8. Hubáček), Sedlář, Burša (80. Mokráš). Jankovice: Kutálek Gahura, Bartoň, Ošívka, V. Silný, Grossert, R. Brázdil (70. Dostál), Z. Silný, Doseděl, V. Brázdil (60. Němec), J. Silný.

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES B - POPOVICE 3:2 (2:1)

Favorizované Popovice měly po celé utkání více ze hry, jenže neproměnily celou řadu šancí a produktivnější domácí je za to potrestali. Hostům se sice dvakrát podařilo srovnat těsný náskok domácích, na třetí gól, který padl deset minut před koncem utkání, už však odpověď nenašli.

Branky: Pavlas 2, Petratur Omelka 2. O. N. Ves B: Štefaník Kosík, Morava, J. Ťok, Jirásek L. Ťok, Pavlas, Slezák, Štěrba Hůsek, Petratur. Popovice: Mikel Hladný, Prajza, Mikulec, Halouzka Kadlčík (75. Slavík), Mimránek, Šácha, Omelka Tetera (70. Knot), Musil.

JALUBÍ B - TOPOLNÁ 1:13 (0:6)

Domácí nastoupili pouze v devíti hráčích, což se na hře od začátku projevilo. Hosté začali ve svižném tempu, kdy do poločasu si vypracovali šestigólový náskok a o výsledku bylo rozhodnuto. Po změně stran Topolná odevzdaným domácím nasázela dalších sedm gólů a zaslouženě si odvezla tři body. Za zmínku stojí střelecká potence Petra Karmazína, který hned sedmkrát rozvlnil jalubskou síť.

Branky: Dobiáš Karmazín 7, J. Hoferek 2, Stuchlík, Polášek, Viceník, Fišer. Topolná: Kloček Blaho, Viceník, R. Polášek, M. Mikulka, Pavelec, P. Hoferek, M. Stuchlík, Kašný , Karmazín, J. Hoferek. Střídali: Rozsypálek, Fišer, Bartošek.

UH. OSTROH B - MISTŘICE 1:3 (0:2)

Tempo hry udávali od začátku hosté, které už v 10. minutě poslal po rohovém kopu do vedení přesnou hlavičkou Vávra. Domácí dobře kombinujícímu soupeři vůbec nestačili a mohli děkovat gólmanu Mrkvovi, že v prvním poločase kapituloval z řady šancí už pouze jednou ve 25. minutě ho překonal Horňák 0:2. Druhý poločas začali Ostrožané aktivně, brzy ale převzali otěže zápasu opět hosté. Na tříbrankový rozdíl zvýšil v 65. minutě Ondroušek, který se trefil přímo z rohového kopu! Domácí se dočkali aspoň čestného úspěchu, který pět minut před koncem utkání zaznamenal Stránský.

Branky: 85. Stránský 10. Vávra, 25. Horňák, 65. Ondroušek. Rozhodčí: Blažek. Uh. Ostroh B: Mrkva Šimčík, Bouřa, Kyncl (45. Kalný), Mozga, Žák, Kunovjánek, Jestřabík (46. Stránský), Konečný, Polášek (63. Halíček), Buchta. Mistřice: Vyorálek Stašek, Lapčík, Blaha, Nesázal, Krupa, Vyoral (80. Salinger), Ondroušek (75. M. Bilavčík), Sedláček, Horňák, Vávra.

PODOLÍ - MEDLOVICE 5:1 (1:1)

Když hned ve druhé minutě otevřel účet zápasu dorážkou po zkráceném rohu hostující Mrkus, zdálo se, že Podolí na jaře ani na třetí pokus neuspěje. Jenže domácí se dokázali zvednout. Po čtvrthodině hry po samostatné akci skóroval Švejcar a ve druhé půli svěřenci trenéra Pípala dalšími čtyřmi brankami proměnili zápas ve svou exhibici.

Branky: 15. Švejcar, 66. Kryštof, 75. Matoušek, 78. Pavlík, 87. P. Tvrdoň 2. Mrkus. Podolí: Malina Směták, Vagdal, Pavlík, Junaštík, T. Tvrdoň (63. Matoušek), Elfmark (83. Křen), P. Tvrdoň, Kryštof, Samek, Švejcar (70. J. Tvrdoň). Medlovice: Černoch Panáček Gottwald, Mrkus, Pondělek, N. Vrtal, A. Vrtal, Tichý, Dvouletý, Hlačina, Zmrhal. Střídali: Škodík, Ryška, Kuchař, Palica.

BABICE - SLOVÁCKO-VÁŽANY 0:2 (0:0)

V souboji týmů z opačných pólů tabulky měli nečekaně více ze hry domácí, kteří ale byli na štíru s koncovkou. Utkání rozhodla situace z 68. minutě, kdy hostující Pavlíček vstřelil první gól utkání. Domácí se zlobili, neboť bance podle nich předcházel ofsajd. V dalších minutách vrhli všechny síly do útoku, jenže to přeháněli s agresivitou, na což doplatil Chybík červenou kartou. Babice i v oslabení pokračovaly v útočení, jejich snažení ale definitivně pohřbila chyba gólmana, který pustil do brány lehkou střelu z trestného kopu.

Branky: M. Pavlíček, Hlaváček. Babice: M. Fusek Sečen, Körber, Z. Maňásek, Vlachynský Rozum, Litoš, Chybík, Lahola J. Maňásek, Liška. Střídali: D. Horníček, Poisel, Medek.

TUČAPY - NEDAKONICE B 0:2 (0:0)

Podrobnosti nehlášeny.

Branky: Beránek, Duhajský.

Základní třída, sk. B

KOMŇA - BYSTŘICE POD LOPENÍKEM 1:3 NEDOHRÁNO

Rozhodčí Zámečník nepustil do hry kvůli nesrovnalostem v registračních průkazech sedm hráčů domácího celku, který tak nastoupil pouze v sedmi. Podle toho se odvíjelo utkání, hosté si už během úvodní dvacetiminutovky vytvořili tříbrankový náskok. Ve 25. minutě domácí po ojedinělém úniku snížili, to však bylo vše, co diváci viděli. O pět minut později se totiž zranil jeden z domácích fotbalistů a utkání muselo být pro malý počet hráčů ukončeno. „Odpovědní funkcionáři OFS by se měli zamyslet, proč se tyto problémy s registračními průkazy řeší až ve 3. jarním kole a ne hned na začátku," nechal se slyšet jeden z domácích funkcionářů Ivo Vaverka.

Branky: Prchlík Zelinka, Koktavý, Dornica. Rozhodčí: Zámečník. Komňa: J. Urbánek Sochor, Králík, P. Urbánek, Glajch, Machara, Prchlík. Bystřice p. L.: Gavenda Bujáček, Beníček, Brázda, Machala, Horňák, Dornica, Zelinka, Mahdal, Struhařík, Koktavý.

ŽÍTKOVÁ - RUDICE 2:0 (0:0)

Začátek utkání patřil domácím, jejichž aktivita vyvrcholila šancí Polláka. Ten postupoval sám z boku na Baželu, jenže rudický gólman jeho střelu dokázal vytěsnit. S postupem času si hosté vytvořili územní převahu, avšak jejich kombinace končily buď před šestnáctkou, nebo nepřesnou střelou z větší vzdálenosti. Druhá půle přinesla gól domácích z kopačky Polláka, který po přihrávce od Janků prokličkoval celým vápnem a uklidil míč do sítě 1:0. Hosty z Rudic to viditelně rozhodilo, začali kazit přihrávky a mohli být rádi, že z několika dalších šancí neinkasovali. Vítězství Žítkové nakonec pojistil až v 80. minutě Lakatoš, který využil vytažení obránců hostů při rohu a z brejku tváří v tvář gólmanovi nezaváhal 2:0.

Branky: Pollák, Lakatoš. Rozhodčí: Korolowych. Žítková: Šedivý M. Hargaš, K. Hodulík, Husár, Čejka Orság, Pollák, Kramárik, Belák Lakatoš, Janků (75. Čekan). Rudice: Bažela Křivan, Gavenda, Hurbiš, O. Houba, Priessnitz, Přerovský, Sviták, Řezníček (80. Lukáš), V. Houba, Křapa (76. Matějík).

DRSLAVICE B - KORYTNÁ 8:2 (2:1)

V prvním poločase byli hosté z Korytné domácím vyrovnaným soupeřem. Po přestávce ale zcela odpadli a nebýt sobeckosti některých hráčů, mohlo utkání skončit dvouciferným výsledkem. Domácí brankář ještě neproměnil v 82. minutě pokutový kop.

Branky: Pijáček 2, P. Přecechtěl st. 2, Vidrman 2, Moravanský, P. Přecechtěl ml. J. Matucha, Kadlčík. Drslavice B: Huňka Bureš, Šrámek, Duda, Sehnal, Ševčík, Moravanský, P. Přecechtěl ml. (60. Kočica), Vidrman, Pijáček, Pišoja (45. P. Přecechtěl st.). Korytná: Růžička Málek, Zámečník, Knotek, Vacula, Zetka, Kadlčík, Máčalík, Popelka, Lukeš (61. F. Matucha), J. Matucha.

STARÝ HROZENKOV - SUCHÁ LOZ 3:0 (1:0)

První půle byla vyrovnaná, domácí se tlačili dopředu, soupeř ale houževnatě bránil a vyrážel k brejkům. Hrozenkovští se dostali do vedení zásluhou Martínka. Do druhého poločasu poslal domácí kouč do hry Keňa, což se ukázalo jako klíčový tah. Nový hráč totiž krátce po svém příchodu přidal druhý gól a v závěru ještě třetí. Hosté se sice snažili, domácí obrana ale fungovala spolehlivě a střely z větší vzdálenosti spolehlivě pochytal gólman Köszeghy.

Branky: Keňo 2, Martínek. St. Hrozenkov: Köszeghy M. Husařík, Skriečka, Juriga, Lacina R. Breznický (75. Neumann), Blaho, Lupták, Martínek Lebánek (83. Gabrhel), Bečar (46. Keňo). Suchá Loz: P. Mahdal J. Bradáč, Klaus, M. Mahdal, Velecký (70. Gazdík) R. Bradáč, Plessner (50. Vítek), Máčalík, Kliment Bujáček, Straňák.

HRADČOVICE - BŘEZOVÁ 0:5 (0:0)

V prvním poločase se hrálo především mezi šestnáctkami, z několika střeleckých pokusů hosté vytěžili pouze tyč. Rozhodující moment zápasu přišel deset minut před koncem první půle, kdy jeden z domácích hráčů viděl za řečnění v rychlém sledu dvě žluté karty a byl vyloučen. Do přestávky ještě domácí udrželi čisté konto, hned v první minutě druhého poločasu ovšem nedokázali z malého vápna odkopnout míč a důrazný Čaňo poslal Březovou do vedení. Po hodině hry přidal z brejku druhý gól Uher, a když pak domácí Jindra s Máčalou neproměnili dvě tutovky, zlomilo se utkání definitivně ve prospěch Březové, která oslabenému soupeři nasázela ještě tři góly.

Branky: Čaňo, Uher, M. Janků, Pomajbík, vlastní. Hradčovice: Daněk J. Mikulec, Rosík, Vrága, Nevařil, Hostýnek, D. Mikulec, R. Mikulec, Máčala Hlaváč, Jindra. Střídali: Moštěk, Střelec, Malina. Březová: Bruštík Mudrák, Křeháček, Miškář, Čaňo, Trecha, M. Janků, Uher, Pomajbík, Plášek, J. Janků. Střídali: Majer, Kubiš.

OREL UHERSKÝ BROD - PŘEČKOVICE 4:3 (1:1)

Branky: Slovák 2, Šenkeřík, Sedláček Smištík, Dolina, Bezruč.