1. HFK Olomouc – FC Slovácko B 0:0

Na obou týmech bylo znát, že nehrají v pohodě. Béčko Slovácka pět zápasů v řadě nevyhrálo, Holice se v šesti jarních zápasech z vítězství radovala pouze jednou.

Hostující Palinek přivezl na Hanou partu mladíků, které vedl jediný zkušený mazák – stoper Jan Trousil. Přesto to na domácí, kteří nastoupili bez někdejšího reprezentanta Marka Heinze, stačilo. Holice si vytvořila pouze dvě šance. V první půli ale Stehlíka vychytal Fryšták a po změně stran pálil jen do břevna Dupkala.

Hosté byli ke gólovým oslavám blízko pouze jednou. V 61. minutě se po velkém závaru v pokutovém území tlačil do zakončení Trousil, v malém vápně ale míč netrefil.

Trenér slovácké zálohy Jan Palinek remízu z Holice bral. „Na víc momentálně nemáme. Do šancí jsme se prakticky nedostali a ještě jsme měli štěstí, že soupeř ve druhé půli trefil jen břevno," poznamenal hostující kouč.

Jeho tým v Holici za celý zápas ani jednou nevystřelil na bránu. Palinek to přičítá nezkušenosti. „V týmu máme moc mladých hráčů, kteří potřebují alespoň půl roku, aby se trochu adaptovali," prohlásil. O to více si trenér rezervy Slovácka váží pomoci veterána Jana Trousila, který na jaře nastupuje za béčko. „Bod jsme vybojovali i díky jeho pomoci," přiznal Jan Palinek.

Rozhodčí: Vojkovský – Mikeska, Dubravský. ŽK: Hlavica – Bartoš, Machač. Diváků: 112. Slovácko B: Fryšták – Pilka (71. Chynoradský), Trousil, Břečka, Prajza – Hanák (81. Michna), Bartoš, Ťok, Machač, Fojtášek (88. Trajtel) – Janečka. Trenér: Jan Palinek.

(kaš, ms)