Po nezaviněném střetu zůstal bezvládně ležet na trávníku. „Adam byl celý v křeči. Měl zapadlý jazyk, který se nám sice nepodařilo vytáhnout, ale umožnili jsme mu dýchání a podařilo se nám ho stabilizovat," líčil dramatické chvíle masér Slezského FC Opava Tomáš Andrés, který mu poskytl první pomoc. Následně byl Adam Kušner transportován rychlou záchrannou službou na chirurgické oddělení Slezské nemocnice v Opavě.

Útočník Slovácka Roman Haša, který v zápase nastoupil, viděl inkriminovaný okamžik následovně. „Jednoznačně nezaviněný střet. Balon šel za naší obranu, Štěpán si zařval, mám, míč trošku chytil vítr, který ho zpomalil. Opavský útočník si ho posunul a hlavou se srazil s naším gólmanem. Na pohled to byla škaredá srážka, bohužel takové věci se ve fotbale stávají, snad se z toho dostane, co nejdříve," přeje zraněnému hráči Haša.

Podobně událost popisoval jeden z trenérů Slovácka Stanislav Vajčner. „Míč letěl k naší šestnáctce, tuším, že se to stalo ještě před velkým vápnem. Náš gólman šel po míči a srazil se s jejich hráčem tak nešťastně, že mu zapadl jazyk a kluk zůstal v bezvědomí. Musela přijet záchranka, která ho oživovala. Nebyl v tom žádný úmysl nebo brutalita," líčil nešťastný střet Vajčner. „Byl to běžný souboj brankáře s útočníkem, při pádu si vyrazil dech, záchranka tam byla do deseti minut," dodal hlavní kouč béčka Jan Palinek.

Utkání bylo následně po dohodě obou klubů ukončeno. „My jsme rozhodnutí nechali na domácích, sami přišli s tím, že by v zápase nechtěli pokračovat," vysvětloval Vajčner.

Nechutný incident se odehrál při odchodu hráčů obou mužstev do kabin. Domácí příznivci verbálně napadli gólmana Slovácka Štěpána Kouhoutka, toho se zastali opavští fotbalisté a byli napadeni také. „Pořvávali na Štěpána, že ho pověsí a zabijou, domácí se ho zastali a dostali také. Připadalo mně, že byli ožralý," vracel se k předčasně ukončenému zápasu Roman Haša.

„Uvidíme, co přinesou další vyšetření. Jsme rádi, že Adam už i komunikoval." Technický manažer SFC Opava Jaroslav Rovňan

Klub na chování těchto jedinců zareagoval tiskovým prohlášením, ve kterém se mimo jiné píše: „Vedení Slezského FC Opava včetně trenérů a hráčů je pohoršeno chováním malé skupinky rádoby příznivců SFC Opava po předčasném ukončení přípravného duelu se Slováckem. Tito fanoušci očividně notně posilněni alkoholem verbálně uráželi brankáře hostí a následně i domácí hráče, kterým dokonce vyhrožovali. Klub se od těchto příznivců distancuje a jejich chování odsuzuje

Podle posledních informací má zraněný útočník Opavy Adam Kušner za sebou první vyšetření. „Momentálně spí na pokoji," řekl Deníku technický manažer SFC Opava Jaroslav Rovňan. „Vypadá to, že prodělal silný otřes mozku. Nyní ho čekají další vyšetření," dodal Rovňan. Podle předběžných informací se hovořilo o tom, že by měl mít i zlomená žebra. „Uvidíme, co přinesou další vyšetření. Jsme rádi, že Adam už i komunikoval," pokračoval technický manažer SFC. „Věřím, že brzy bude v pořádku a co nejdříve ho uvidíme opět na trávníku," zdůraznil Jaroslav Rovňan.


Autor: Roman Brhel, Stanislav Dufka

Čtěte také 

Kohoutek po střetu s opavským hráčem: Byl to můj nejhorší fotbalový zážitek

Adam Kušner má silný otřes mozku