„Jsem rád, že se to povedlo a k zápasu v Orlové už se nemusíme vracet," kluci dnes podali proti silnému soupeři velmi dobrý výkon," těšilo trenéra slovácké zálohy Jana Palinka.

1. FC SLOVÁCKO – ZÁBŘEH 2:0 (1:0)

Oba soupeři se stím od začátku nepárali a fanoušci se nenudili. Nebezpečnější byli domácí, gólman Zábřehu Šustr si ale poradil s Radovým pokusem a Hašova hlavička si cestu mezi tři tyče nenašla. V 17. mi nutě se už však skóre měnilo. Kousek za hranicí šestnáctky napřáhl Šimko a s pomocí teče rozvlnil síť za bezmocným brankářem hostí – 1:0.

„Za výkon v první půli jsme si vedení jednoznačně zasloužili. Věděli jsme ale, že soupeř, v jehož sestavě je několik bývalých hráčů Sigmy Olomouc či HFK, se jen tak nezdá. Musím vyzdvihnout parádní zákrok Milana Heči, který nás zachránil. Pokud by soupeř vyrovnal na 1:1, kdo ví, jak by se zápas vyvíjel," poznamenal Jan Palinek.

Gólman Slovácka se vytáhl v 72. minutě, kdy zlikvidoval Bačíkovu hlavičku z bezprostřední blízkosti. Hned vzápětí tak mohl Roman Haša po rohovém kopu Havlíka přidat gólovou pojistku – 2:0.

„Pak se ještě jednou blýskl Milan Heča, takže jsme mohli zápas celkem v poklidu dovést do vítězného konce," znovu pochválil svého gólmana trenér Slovácka, které se posunulo do středu tabulky MSFL.

Branky: 17. Šimko, 76. Haša. Rozhodčí: Cieslar – Priesol, Gloser. Diváci: 98.

1. FC Slovácko B: Heča – Rada, Břečka, Reinberk, Šumulikovski, Trávník, Šimko, Martan, Biolek (83. Jeleček), Havlík (85. Holek), Haša (81. Fojtášek). Trenér: J. Palinek.