Utkání začalo hodně zostra. Hned v první minutě měl na noze tutovku Radek Szmek, domácí odpověděli Vackovým břevnem. V dresu Žďáru nastoupil i někdejší hráč Slovácka Aleš Chmelíček, obrana hostí si ho ale pohlídala a ve 34. minutě udeřil Šturma, který dorazil do odkryté brány Hašovu vyraženou střelu – 0:1.

Devatenátiletý útočník Roman Haša se pak do střelecké listiny zapsal i sám. Krátce po začátku druhé půle si naskočil na rohový kop a hlavou krásně zavěsil – 0:2.

Pak se sice aktivita přestěhovala na domácí kopačky, Slovácko ale asi dvacetiminutový tlak tlak i s trochou štěstí přežilo a závěr zápasu si s přehledem pohlídalo.

„Jsem velice spokojený. Z utkání jsem měl obavy, mladí kluci ho ale zvládli na jedničku. Domácí sice nebyli tak silným protivníkem jako předchozí soupeři, to ale nesnižuje náš výkon. Mužstvo si zaslouží pochvalu. Byl to těžký zápas a my máme důležité tři body," těšilo Jana Palinka.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – 1. FC SLOVÁCKO B 0:2 (0:1)

Branky: 34. Šturma, 48. Haša. Rozhodčí: Hájek – Fojt, Černý. Diváci: 220.

1. FC Slovácko B: Chvojka – Mikulica, Jeleček, Kolínek, Nečas (79. Ondica) – Trávník, Franta, Šturma, Haša (87. Bartoš) – Szmek, Ohnutek. Trenér: J. Palinek. (ms)