Záloha Slovácka tak nedokázala přetrhnout černou sérii a prohrála už počtvrté za sebou.

1. FC SLOVÁCKO B – UNIČOV 2:4 (1:0)

Do utkání vstoupili mnohem lépe hosté, kteří si vytvářeli šance jako na běžícím pásu. „My jsme hráli hrozně vlažně, hlavně někteří fluktuanti z áčka," vytknul posilám Jan Palinek, podle kterého jeho mužstvo minimálně dvakrát přežilo klinickou smrt.

Skóre se ovšem nečekaně měnilo na druhé straně. Fujerik našel nabíhajícího Trávníka a mládežnický reprezentant zamířil přesně – 1:0.

Pak ovšem přišly dvě rány pro defenzivu Slovácka. Nejprve musel kvůli zranění odstoupit stoper Mezlík, těsně před přestávkou byla navíc podruhé žluté kartě vyloučen Reinberk. „Bylo to naprosto zbytečné. Ztratili jsme na útočné polovině míč a on potáhl soupeře. Jelikož už měl jednu žlutou, nic jiného nemohlo následovat," zlobil se na Reinberka trenér Palinek.

Hosté přesilovku využili po hodině hry, kdy během čtyř minut vstřelili dvě branky – 1:2. „Herně to však z naší strany bylo i v deseti mnohem lepší než v první půli, dokonce jsme vyrovnali na 2:2," pochvaloval si Jan Palinek. Úspěšným střelem byl Nestorovski, který hlavou zužitkoval Hálův centr.

Deset minut před koncem ale domácí darovali soupeři penaltu, která se ukázala jako rozhodující. „Kolínek tam šel do souboje zbytečně skluzem, měl to vyřešit jinak," poznamenal kouč Slovácka, které v závěru inkasovalo ještě jedu branku a prohrálo 2:4.

Branky: 33. Trávník, 74. Nestorovski – 61. Tögel, 64. Krč, 81. z pen. Juřátek, 88. Krč. Rozhodčí: Krasula – Vojkovský, Tomanec. ŽK: Mezlík, Reinberk, Nestorovski, Kolínek – 2. Ulma, Jeřábek, Vejvoda, Richter, Nuc. ČK: 45. Reinberk. 1. FC Slovácko B: Heča – Reinberk, Mezlík (37. Kolínek), Břečka Hála – Fujerik, Hofmann, Trávník, Havlík – Kristis, Nestorovski. Trenér: J. Palinek.