1. FC Slovácko B – Hlučín 6:1 (3:0)

Domácím skvěle vyšel vstup do utkání. Už po třech minutách hry našel Prajzův centr na zadní tyči volného Petra Galušku, pro kterého nebyl problém poslat míč do prázdné brány. Autor rychlé vedoucí branky měl prsty i ve druhém úderu modrobílých. Jeho centr odvrátila obrana hostí pouze k Janu Bartošovi, který přízemní střelou podruhé překonal Hlaváče. A to nebylo vše, ještě před přestávkou zasadil třetí hřebíček do hlučínské rakve Lukáš Sadílek – 3:0.

„Náš výkon měl parametry, dívalo se mi na to dobře," přiznal se spokojeným úsměvem Jan Palinek.

Jeho svěřenci přidali hned po změně stran čtvrtý gól, pak se však dostavilo uspokojení. Hosté bleskově snížili a měli i další šance. Dvakrát ale podržel Slovácko gólman Nemrava, jednou pak za něj zaskočila branková konstrukce.

„V těchto fázích zápasu jsme dělali hrozně moc chyb, výsledke mohl vypadat úplně jinak," zlobil se domácí lodivod.

Domácí se ale včas probrali a dvěma slepenými góly definitivně srazili Hlučín na kolena. Nejprve se prosadil Dočekal, chvíli nato mířil do černého i Havlík.

„Hráči z áčka nám velice pomohli. Výborně zahráli Dočekal, Havlík a vzadu Radek Mezlík. Pochvalu si zaslouží i Galuška či Prajza. Po většinu zápasu se mi líbil náš přístup a nasazení, potěšilo také, že jsme dokázali proměnit šance," zhodnotil Jan Palinek nedělních devadesát minut.

Branka: 4. Galuška, 23. Bartoš, 35. Sadílek, 51. Košút, 71. Dočekal, 74. Havlík – 53. Hanus. Rozhodčí: Mrázek – Batík, Tomanec. Slovácko B: Nemrava – Holík, Mezlík, Prajza, Bartoš (82. Holek), Havlík, Dočekal (79. Haša), Sadílek, Michna (67. Fojtášek), Košút, Galuška. Trenér: Palinek. (ms)