„V minulém ročníku bojovali o záchranu, podařilo se jim ale vhodně doplnit tým a začátek se jim povedl. My ale chceme vyhrát a věřím, že tři body zůstanou doma," říká na rovinu domácí kouč Jan Palinek.

K optimismu jej opravňuje skutečnost, že bude mít k dispozici posily z A-týmu, který hrál už včera na Spartě. Palinek jistě využije služeb Lukáše Kubáně, který si odpykával trest za žluté karty, druhý potrestaný provinilec, zkušený stoper Jan Trousil, se ale na hřišti neobjeví. „Honza? Ten určitě ne," pousmál se trenér Slovácka B.

„Trochu máme na los smůlu. Posledně k nám přijela juniorka Zlína posílená o několik hráčů áčka, teď nás to samé čeká na Slovácku. Otázkou ale je, jak k tomu tyto posily z prvního týmu přistoupí. Někdy to až taková výhoda není," upozorňuje hulínský trenér Jindřich Lehkoživ.

V nedělním duelu by při pohledu na soupisku Hulína měla být zkušenost na straně hostí, domácí vyrukují do boje převážně s dravým mládím. „Jeho mix s posilami z áčka by měl být tím pravým, co bude na soupeře platit. My musíme vyhrát a uděláme pro to všechno, abychom měli dobrou výchozí pozici pro další dny, ve kterých nás čeká náročný program," dodal Palinek.

V pondělí totiž hraje juniorka, ve středu pak béčko vložený zápas s Třebíčí, ve stejný den navíc čeká áčko duel 3. kola poháru v Pardubicích.

„My nemáme co ztratit, domácí jsou favoritem, ale my budeme chtít pokračovat ve výkonech z první půlky sezony, které byly celkem solidní. Máme na co navazovat a věřím, že Slovácko dokážeme potrápit," dodává Lehkoživ.

V jarním duelu na hřišti Spartaku zvítězilo šťastně Slovácko brankou ze samotného závěru.

Dodejme, že juniorka ševců hostí již dnes na Letné ve 13 hodin v důležitém záchranářském střetnutí celek Hlučína, Kroměříž přivítá v 16 hodin Mikulovice. ⋌(ms, rš)