„Vyřešili jsme tím dvě věci. Laďovi Michalovi se uvolní ruce pro pozorování hráčů, do béčka zase dostaneme čerstvý vítr. Zdeněk Botek nedávno dokončil profilicenci a posun k béčku pro něj bude dalším krokem kupředu. Věříme, že v kombinaci s bývalým slavným hráčem našeho klubu Pavlem Němčickým to bude ten správný mix," nechal se slyšet generální sekretář klubu Petr Pojezný.

Cíl nového trenérského dua je jasný. „Tam se nic nemění – nachystat co nejvíce mladých hráčů pro potřeby prvního mužstva," konstatoval Zdeněk Botek, který je šéftrenérem mládežnické akademie Slovácka.

Rezerva Slovácka sehrála o víkendu přípravný duel s Hodonínem. Na umělé trávě v Dubňanech se radovala z výhry 3:2. A to ještě Morton ve druhé půli neproměnil pokutový kop.

„Celkově jsem velmi spokojený. Hodonín má velmi silný tým, takže když jsme vedli 3:0, tak jsem byl i trošku překvapený. Na konci jsme udělali dvě individuální chyby, které se však u mladých hráčů stávají," řekl kouč vítězů Zdeněk Botek, který měl v sobotním utkání k dispozici pouze jedenáct hráčů do pole a jednoho brankáře. V modrobílém dresu se objevili i dva testovaní hráči tmavé pleti. „Útočník Devonte Morton je odchovancem Leedsu, momentálně je členem akademie Hullu. Francouzský obránce Soufiane Drame přišel z týmu Lens," upřesnil Zdeněk Botek.

Podle něj však ligový tým chce i nadále sázet především na vlastní odchovance a hráče z okolí. „Není to úplně náš trend, ale protože naše aglomerace není tak silná jako pražská či brněnská, tak hledáme i šikovné hráče v zahraničí," vysvětlil.

Hodonín je ambiciózním týmem, který vede známý trenér František Komňacký. Tentokrát ho ale zaskakoval jeho asistent Vladimír Malár, který pod ním před lety válel právě ve Slovácku.

„Moc velká komplikace to není. V přípravě se to dá vyřešit. Trenér Komňacký nám nastínil, co bychom měli dělat. Tréninky už nechal na nás. Čtrnáct dní bez něj zvládneme, pak se všechno vrátí do starých kolejí," uvedl Vladimír Malár.

Podle bývalého ligového útočníka ovlivnila zápas rychlá úvodní branka, kterou stoper Michal Suchý vstřelil hned v 1. minutě. Mladíci z Uherského Hradiště byli fotbalovější, dravější i přímočařejší, navíc těsně před přestávkou potrestali zaváhání gólmana Petráše. Do černého mířil opět Suchý. Převahu pak třetím završil Vinkler. Až pak se dostali ke slovu i domácí.

„Narazili jsme na kvalitního, běhavého a technicky zdatného soupeře, který byl silný na balonu. Béčko Slovácka bylo efektivnější. My jsme doplatili na chyby a neproměňování šancí. Celkově to bylo oboustranně kvalitní utkání," dodal Vladimír Malár.

HODONÍN – SLOVÁCKO B 2:3 (0:2)

Branky: 67. z pen. Hesek, 89. Reška – 1. a 42. Suchý, 54. Vinkler. Slovácko B: Semanko – Sedláček, Suchý, Pilka, Mareš – Bartoš – Machalík, Drame, Vinkler, Morton – Farkaš (Ťok). Trenér: Botek.