Do utkání přitom hosté neposlali žádné mladé nazdárky, kteří by při sbírání zkušeností dostali facku. Hned devět hráčů je v širším kádru A-týmu plus makedonský internacionál Veliče Šumulikoski.

„Neumím si vysvětlit, co se stalo. Rozhodně nemůžu říct, že by mužstvo zápas odfláklo. Nechci z jednoho nezdaru dělat dalekosáhlé závěry. Zápas si ale důkladně rozebereme. I když to obvykle neděláme, tentokrát jsme si nechali poslat záznam na DVD," poznamenal Jan Palinek, že výkon svých svěřenců podrobí důkladné analýze.

Před utkání přitom nezaznamenal žádné signály, že by mohlo něco být v nepořádku. „Rozcvička byla svižná, začátek zápasu patřil jasně nám. Až mě bylo domácích líto, že si jenom přišli zaběhat, jak jim kluci téměř nepůjčili balon. Všechno ale zlomil první inkasovaný gól. Byli jsme tam nedůrazní, včetně gólmana, a míč skončil v síti. Do přestávky jsme navíc inkasovali další dvě branky," popsal nepříznivý vývoj trenér Slovácka.

K kabině zvýšil hlas, aby mužstvo probral.

„Nebylo to však nijak negativní, spíš jsem se kluky snažil nabudit, že jeden gól nás může vrátit do zápasu. Na všech bylo vidět velké odhodlání, pak ale dostaneme za tři minuty tři góly. To byla rána, po které už bylo všechno špatně. Valilo se to a nás ze všech stran a já už se jen modlil, ať je konec," přiblížil Jan Palinek své pocity za stavu 0:6.

Naštěstí pro něj už žádný útok domácích brankou neskončil, naopak čestný úspěch Slovácka zaznamenal po krásném sólu Roman Haša – 6:1.

ORLOVÁ – 1. FC SLOVÁCKO B 6:1 (3:0)

Branky: 29. Vlk, 36. Kopel, 43. Kopel, 61. Kovář, 62. Pražák, 65. Sobala – 83. Haša. Rozhodčí: Klíma – Dúbravský, Krasula. Diváci: 106. 1. FC Slovácko B: Heča – Šimko, Rada (67. Fojtášek), Břečka, Reinberk, Martan (77. Jeleček), Biolek (72. Kübl), Havlík, Trávník, Haša, Šumulikoski. Trenér: J. Palinek. (ms)