V posledním přípravném zápase před odjezdem na herní soustředění ve Slovinsku totiž dostali v Kroměříži od Baníku Ostrava šest branek. Tenisového „kanára“ zmírnil až v nastaveném čase Yu.

„Paradoxně musím říct, že herně jsme měli nad soupeřem i mírně navrch, jenže v šestnáctkách byl důraznější soupeř, který nám udělil lekci z produktivity. Bohužel máme některé hráče, kteří hrají dětský fotbal. S takovou bychom měli v lize velké problémy,“ nechal se slyšet trenér Slovácka Stanislav Levý.

1. FC Slovácko. Ilustrační foto
Slovácko se utká se slavným AS Řím, fanoušci mohou jet na zápas zdarma

Ráz zápasu dala úvodní dvacetiminutovka, ve které Baník odskočil modrobílým na rozdíl dvou branek. Ani u jedné neměl podle kouče Slovácka čisté svědomí gólman Heča.

„První střela se asi dala chytat, u druhého gólu prohrál vzdušný souboj s Poznarem,“ vyčetl šestadvacetiletému gólmanovi, který svádí s Michalem Daňkem souboj o post brankářské jedničky.

Josef Divíšek.
Josef Divíšek: Jsem na Slovácku nadšený, obrovsky mě překvapilo prostředí

V uplynulých dnech údajně Slovácko odmítlo nabídku Mladé Boleslavi, která měla o Milana Heču zájem. Kouč to příliš rozebírat nechtěl. „Máme ustálenou dvojici gólmanů, nad změnou jsme neuvažovali,“ utnul spekulace Stanislav Levý.

Jeho svěřenci si v první půli díky dobré kombinaci vytvořili několik šancí, jenže s koncovkou byli na rozdíl od Baníku na štíru. Nejlépe to dokumentovala 44. minuta, kdy Ťok spálil tutovku a Mondek z protiútoku zvýšil na 3:0 pro Ostravu.

Přípravný zápas: 1. FC Slovácko – MFK Skalica 0:3
Slovácko v přípravě poprvé padlo. Zápas nám zodpověděl hodně věcí, řekl kouč

Po obrátce patnáct stovek diváků s údivem sledovalo, jak skóre narůstá až na hrůzostrašných 0:6, v samém závěru utkání aspoň zaznamenal čestný úspěch po hezké individuální akci Korejec Yu.

„Čeká mě dlouhá noc. Musím si pořádně probrat nejen dnešní utkání, ale i předchozí duely. Nerad bych někomu ukřivdil na základě jednoho nepovedeného zápasu,“ dodal Stanislav Levý, který musí před odjezdem na soustředění do Slovinska zredukovat kádr.

1.FC SLOVÁCKO – BANÍK OSTRAVA 1:6 (0:3)

Branky: 90+1. Yu – 11. Stáňa, 20. Poznar, 44. Mondek, 52. Zápotočný, 77. a 80. Šašinka. Slovácko – 1. poločas: Heča – Prajza, Rada, Hofmann, Šimko – Sadílek – Juroška, Petr, Ťok, Vasilijev – Kubala. 2. poločas: Heča – Juroška, Rada, Břečka, Šimko – Sadílek – Navrátil, Hellebrand, Havlík, Rezek – Yu. Trenér: S. Levý.