Přiblížit lvíčata k očekávanému vítěztsví mohl na začátku druhé půle Matěj Vydra, jenže v rozhodující chvíli selhal. „Dneska nám ten zápas prostě nesedl. Navíc se od nás odvrátilo i štěstíčko, neustále jsme ve vápně trefovali hráče soupeře. Ani naše hra ovšem nebyla dobrá,“ přiznal útočník FC Bruggy, kam před pár dny odešel na hostování z italského Udine.

Soupeř se podle něj poučil z předchozího utkání. „Věděli, že máme sílu v útoku, když jsme předtím Andoře nasázeli osm branek. Dnes se nám bohužel nepodařilo dát rychlý gól, to by pak zápas vypadal jinak. Naopak jsme ale inkasovali a ještěže jsme nakonec aspoň vyrovnali,“ dodal Vydra.

Do role zachránce se vtělil Vladimír Darida, který krásnou ranou pod břevno zajistil lvíčatům alespoň bod. „Ani pořádně nevím, jak se to seběhlo. Myslím, že tam byl odražený balón, vystřelil jsem levačkou a spadlo to tam. Za další gól v reprezentaci jsem samozřejmě rád. Je ale škoda, že nepomohl k vítězství. Je to ztráta, na domácí půdě jsme měli vyhrát,“ smutnil plzeňský talent, který nejen kvůli vstřelené brance patřil k nejlepším hráčům Dovalilova výběru. Už v první půli se dvakrát pokoušel překonat brankáře Israyelyana. „Poprvé to bylo z otočky, skoro jsem ani nemířil, ale měl jsem trefit bránu. Druhý pokus, to byla ložená šance. Bohužel mi to trošku skočilo a přestřelil jsem,“ litoval Darida.

Z opačného pohledu prožil na hřišti duel stoper Tomáš Kalas. Ten měl hlavně v první půli společně s kolegy z obranné čtveřice lné ruce práce s arménskými kontry. „Věděli jsme, že Arménie bude jeden z nejtěžších soupeřů, ne-li nejtěžší, ve skupině. Byli jsme na ni dobře připravení. Hlavně jsme však nedokázali nic vytěžit z toho, co jsme si vytvořili. Měli jsme asi dvacet rohů, mnoho střel, ale nic z toho. Je to zklamání, budeme muset vyhrát v Arménii,“ povídal obránce nizozemského Arnhemu, kam nedávno odešel na hostování ze slavné Chelsea.

Teprve osmnáctiletý supertalent si v Uherském Hradišti odbyl oficiální premiéru v reprezentaci do 21 let, nervozita jej však podle jeho slov nesvazovala. „Bral jsem to jako každý normální zápas, vůbec jsem si nepřipouštěl, že ostatní hráči jsou až o tři roky starší než já. Mám hodně zkušeností z ME devatenáctek, kde jsme všichni povyrostli,“ poznamenal Tomáš Kalas.