Jeho svěřenci naposledy kapitulovali doma s Mladou Boleslaví, když po změně stran vypadli ze hry a obdrželi rozhodující branku. Mimochodem, byla to premiéra 39letého rodáka z Ratíškovic v pozici hlavního trenéra.

„Nedostatky jsme si ukazovali na videu. Jsou to střípky z mozaiky hry, kterou chceme předvádět. Ale konkrétní věci nechci interpretovat,“ omluvil se Kordula.

V 8. kole HET ligy potřebuje Slovácko přidat, jinak to bude mít se ziskem bodů znovu těžké. Nastoupí totiž na hřišti Liberce, kterému se i přes velkou letní obměnu kádru vydařil start do soutěže. Na kontě má 13 bodů, a kdyby dnes vyhrál, dotáhl by se na třetí Slavii.

„Liberec pracuje s opačnou filozofií než my. Do týmu přišlo hodně hráčů, ale jsou to fotbalisté, kteří byli i ve Spartě. Trenér Trpišovský poskládal mužstvo velmi dobře, je silné a šlape,“ dodal trenér Slovácka.

Hlavní doménou Severočechů je týmové pojetí.

„Z něj pak vyplývají individuality. Například pilířem defenzivy je Ondra Kúdela,“ zmínil Kordula odchovance Slovácka.

Zřetelný je také způsob hry, který razí oblíbený kouč Jindřich Trpišovský.

„Liberec chce hrát kombinační fotbal, chce být dominantní při hře s balonem a daří se mu to,“ řekl uznale Michal Kordula.

Vzhledem k postavení obou soupeřů jsou dnes domácí fotbalisté jasným favoritem. Slovácko má v tabulce jen šest bodů.

Na druhou stranu jej může povzbudit loňský podzimní duel (2:2), ve kterém U Nisy podalo výborný výkon a jen kvůli hrubým chybám rozhodčích přišlo o vítězství.